Celebrities Film & Tv Gossip

Jada Pinkett po kërkon një “shtëpi” të re për Red Table Talk, pasi Facebook Watch po mbyllet!

Jada Pinkett Smith, drejtuesja e emisionit Red Table Talk, i është përgjigjur lajmit se Facebook Watch, rrjeti që transmeton emisionin e saj, po mbyllet. Shfaqja, e cila prodhohet nga Westbrook Studios, fitoi një çmim Daytime Emmy për talk show informativ të jashtëzakonshëm në vitin 2021. Në talk show paraqitet Jada, nëna e saj Adrienne Banfield-Norris dhe vajza e saj Willow Smith, duke diskutuar tema të tilla si shëndeti mendor, marrëdhëniet  dhe raca.

Në një postim në Instagram, Jada shkroi:

Ne jemi shumë mirënjohës që kemi pasur një partneritet kaq të bukur me Facebook Watch dhe na vjen keq që shohim të gjithë ekipin të shpërbëhet. I urojmë të gjithëve suksese në rrugëtimet e tyre të reja që do të ndjekin. Ne në Red Table jemi në bisedime për të gjetur një shtëpi të re dhe do të shihemi së shpejti.

Jada kishte folur më parë për Rolling Stone për ambiciet e saj për të zgjeruar Red Table Talk:

Të jesh në gjendje të shohësh shumëllojshmërinë e këndvështrimeve është vërtet interesante.

Facebook Watch kishte transmetuar gjithashtu shfaqje të tilla si “Piece of Mind with Taraji” me Taraji P. Henson, “The Biebers on Watch”, serialin dramatik të Elizabeth Olsen” Sorry For Your Loss” dhe “Limetown” me Jessica Biel.  Pavarësisht pengesave, Jada ka lajme të tjera emocionuese në horizont. Ajo do të publikojë një libër këtë vjeshtë, i cili tregon rrugëtimin e saj nga një edukim i vështirë në Baltimore së bashku me mikun e saj të ngushtë 2Pac, deri tek historia e dashurisë, martesa me Will Smith dhe duke përqafuar mëmësinë.