Celebrities Gossip Showbiz

“Kam qenë e degraduar nga media që në fillimet e karrierës sime…”/Reagon Madonna pas kritikave për pamjen në Grammy!

Ylli i muzikës pop Madonna ka reaguar pas kritikave për dukjen e ‘çuditshme’ në “Grammy Awards 2023”. 64-vjeçarja me anë të një shkrimi të gjatë në Instagram u shpreh se:

Ishte një nder për mua të prezantoja Kim Petras dhe Sam Smith në Grammy. Në vend që të përqendrohesha në atë që thashë në fjalimin tim, i cili kishte të bënte me falenderimin për frikën e artistëve si Sam dhe Kim shumë njerëz zgjodhën të flisnin vetëm për fotot e mia nga afër të realizuara me një kamerë me lente të gjata nga një fotograf shtypi që do të shtrembëroj fytyrën e kujtdo! Edhe një herë jam kapur në shkëlqimin e moshës dhe mizogjinisë që përshkon botën në të cilën jetojmë. Një botë që refuzon të festojë gratë që kanë kaluar moshën 45 vjeçe dhe ndjen nevojën për ta ndëshkuar nëse ajo vazhdon të jetë me vullnet të fortë, punëtore dhe aventuriere. Nuk kam kërkuar kurrë falje për asnjë nga zgjedhjet krijuese që kam bërë, as për mënyrën se si dukem apo vishem dhe nuk do të filloj. Unë kam qenë e degraduar nga media që në fillimet e karrierës sime, por e kuptoj që e gjithë kjo është një provë dhe jam e lumtur të bëj rrugën e duhur në mënyrë që të gjitha gratë pas meje ta kenë më të lehtë në vitet në vijim. Me fjalët e Beyonce them se: “Ti nuk do të më thyesh shpirtin”. Pres me padurim edhe shumë vite të tjera sjelljeje subversive duke shtyrë kufijtë, të qëndroj në këmbë ndaj patriarkatit dhe mbi të gjitha të shijoj jetën time.

Rikujtojmë, se Madonna do të festojë 40-vjetorin e këngës së saj të famshme, “Holiday”, duke nisur turneun e saj të parë të hiteve më të mira. Turneu do të nisë këtë verë në Amerikën e Veriut dhe Evropë dhe do të përfshijë 38 këngë në ‘Billboard Hot 100’. Ikona e popit do të performojë muzikë nga e gjithë karriera e saj.