Celebrities Magazine Music

Katy Perry konfirmon sezonin e saj të fundit në “American Idol”!

Sezoni 22 i “American Idol” do të jetë i fundit për Katy Perry. Perry u shfaq në “Jimmy Kimmel Live!” të hënën për të zbuluar lajmin. Ajo, në lidhje me këtë njoftim, shtoi:

Këtë vjeshtë, këtë shtator, unë do të bëj këtë festival të madh muzikor në Brazil të quajtur Rock në Rio. Është vërtet emocionuese. Është një punë e madhe për njerëzit në të gjithë botën, veçanërisht për fansat e mi brazilianë. Kështu që mendoj se ky ndoshta do të jetë sezoni im i fundit për ‘Idol’.

Perry ka qenë gjyqtare së bashku me Lionel Richie dhe Luke Bryan që nga viti 2018. Perry vazhdoi:

Unë e dua shumë Idol. Më ka lidhur me zemrën e Amerikës. Por unë duhet të ndjej atë pulsin e rrahjeve të mia.

Lajmin e bëri të ditur edhe Perry në Instagram, duke shkruar:

Le të luajmë dy të vërteta dhe një gënjeshtër: 1. E munda @usher në Monopoly Deal. 2. Unë jam titullar Rock në Rio këtë shtator. 3. Ky është sezoni im i fundit në @americanidol.

Një komentues shkroi, “Ajo po bën diçka!!” Rikujtojmë se, këngëtarja Katy Perry ka nënshkruar një marrëveshje për të shitur të drejtat e pesë prej albumeve të saj në studio të lëshuara midis 2008 dhe 2020, duke përfshirë “Teenage Dream” për Litmus Music të mbështetur nga Carlyle, tha të hënën kompania për të drejtat e muzikës. “One of the Boys”, “PRISM”, “Witness” dhe “Smile” janë katër albumet e tjera në studio që janë pjesë e marrëveshjes.