Celebrities Gossip Music Showbiz

Këngëtarja e njohur Jess Glynne prezanton albumin e tretë!

Pas një dekade suksesi të jashtëzakonshëm, Jess Glynne ka njoftuar se është rikthyer me muzikë të re. Këngëtarja dhe tekstshkruesja fituese e çmimeve “Grammy” publikoi së fundmi këngën e saj të re “Enough” ndërsa ndau punën e saj të fundit së bashku me një videoklip.

Kënga do të shfaqet në albumin e saj të tretë i cili do të publikohet më 26 prill përmes EMI Records. E shkruar në Los Angeles dhe e prodhuar me krijuesin e hiteve të Adele, Greg Kurstin, “Enough” është një këngë optimiste që detajon marrëdhënien e Jess me vetëvlerësimin dhe pranimin.

Duke folur për këngën e re, Jess tha:

”Enough” është kënga e parë që e dija se ishte 100% në album. E shkrova në vitin 2020 kur po kaloja shumë gjëra në jetën time. Të gjithë e kishin kaluar atë atë vit dhe unë u godita rëndë nga një ndjenjë pasigurie dhe mungesë e vetëvlerësimit. Po kaloja shumë ndryshime personalisht dhe profesionalisht dhe besimi im ishte rikthyer vërtet. Sapo filluam të shkruanim, njerëzit në dhomë ma kujtuan në atë moment se jam mjaftueshëm e mirë dhe jam shumë krenare se sa larg kam arritur.