Sport

Kryebashkiaku i Parisit ia kthen ashpër Al-Khelaifit: “Parc des Princes” nuk është në shitje!!

Paris Saint-Germain mori një tjetër përgjigje të thatë “jo” në lidhje me kërkesën për blerjen e stadiumit mitik, “Parc des Princes”.

“E përsëris sot njëherë e mirë. “Parc des Princes nuk do të jetë shitje, është një trashëgimi e qytetarëve,” shpjegon kryebashkiaku i Parisit, Hidalgo, për Ouest-France. “Tema është mbyllur”.

Sot, në fakt, këshilli bashkiak i Parisit pritet të konfirmojë vendimin për të mos shitur objektin, duke hedhur poshtë kërkesës së e klubit që Al-Khelaifit, që synonte të bënte investime.

Ky është një hap i ri në marrëdhëniet e tensionuara mes kryebashkiakut dhe presidentit të PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, pas akuzave të bëra ndaj administratës pariziene se nuk duan të zhvillojnë klubin.

“Komuna u tërhoq në këtë aferë në një mënyrë mjaft të dhunshme gjatë Kupës së Botës në Katar, kur ne u akuzuam se po pengonim zhvillimin e klubit. Megjithatë, kohët e fundit u shqiptuan fraza ofenduese dhe kjo nuk është serioze”, vazhdon Hidalgo. E dua futbollin dhe ekipin tim, ne jemi gati të studiojmë dhe të shoqërojmë transformimet në objekt, por jo t’ia dorëzojmë Katarit.”