Botë e Çuditshme Celebrities Lifestyle

Luisa Dunn thyen “standardet e bukurisë”, flokët e thinjura nuk e pengojnë të ‘pushtojë’ modelingun!

Ndoshta të gjithë e kemi pyetur veten se kur do të gjenim fijen tonë të parë të flokëve gri. Shkencëtarët pretendojnë se kanë gjetur një gjen që ndihmon për të ditur saktësisht se kur filloni të vini re tuajën. Çuditërisht, ka edhe gjene që lidhen me të qënit tullac, flokët kaçurrelë, madje edhe me vetullat e njëtrajtshme. Kjo heroinë duket se nuk kujdeset shumë për flokët e saj gri dhe i trajton ato si një aksesor elegant, të dhënë nga natyra.

Njihuni me modelen Luisa Dunn dhe mësoni më shumë për filozofinë e saj të pazakontë dhe motivuese të jetës. Luisa Dunn është një grua që ndihet sikur është thirrja e saj për të sfiduar pikëpamjet popullore mbi moshën dhe “standardet e bukurisë” tradicionale. Ajo është një modele dhe misioni i saj është të sjellë pak ajër të pastër në botën e modës dhe modelingut.

Udhëtimi i saj drejt thinjave filloi me mendimin se lyerja e flokëve çdo 14 ditë nuk ishte më një burim gëzimi në jetën e saj. Në intervistën e saj, ajo tha:

Deri në fund, m’u duk sikur isha në një garë të fshehtë që vetëm sa përkeqësoi ndjenjat negative që kisha për plakjen, vetëpranimin dhe trupin tim në ndryshim.

Ajo vendosi të ndryshojë jetën e saj duke hequr dorë përgjithmonë nga boja e flokëve dhe nuk u pendua kurrë për këtë. Dunn u mërzit shumë nga një stereotip i veçantë se “grija është e barabartë me të vjetrën”, dhe ajo beson se kjo deklaratë mund të ketë një ndikim afatgjatë në çdo personalitet. Ajo gjeti një grup të përbërë nga gra me të njëjtin mendim në Instagram dhe ato u bënë burimi i saj shtesë i frymëzimit në udhëtimin e saj.