Horoskopi

Mbaron retrograda e Mërkurit, kemi lajme të mira për këto shenja të zodiakut!

Më në fund ka mbaruar retrograda e Mërkurit. Kemi lajme të mira për këto shenja të zodiakut:

Dashi

Mund të merrni frymë lirisht. Nuk keni pasur një fillim të lehtë gjatë sezonit tuaj, por tani mund të fillojnë të gjitha idetë, planet dhe gjërat që shpresonit t’i realizonit më herët në prill. Kjo është një kohë e shkëlqyer për t’u përqëndruar në qëllimet dhe ëndrrat tuaja personale.

Demi

Një situatë problematike që ka qenë një sfidë për t’u zgjidhur do të fillojë të zvogëlohet dhe ju mund të filloni të ndjeni më pak stres. Një person që mund të ketë qenë një shpërqendrim mund të ketë më pak ndikim tek ju. Kjo është një ditë për të shtypur butonin e rinisjes dhe për t’u përkushtuar ndaj një mentaliteti pozitiv.

Binjakët

Miqësitë dhe socializimi me të tjerët mund të jenë ndjerë paksa të zbehta megjithatë, tani që retrograda e Mërkurit përfundon mund të shihni se puna juaj e palodhur po shpërblehet. Farat e vullnetit të mirë që keni mbjellë gjatë javëve të fundit do të fillojnë të tregojnë shenja shprese. Ju mund të dëgjoni përgjigje nga njerëz me të cilët u përpoqët të lidheni, por nuk mundët. Mund të keni më shumë mundësi për t’u shoqëruar dhe për të hyrë në rrethin e brendshëm të një grupi që është kuptimplotë për ju.

Gaforrja

Aspiratat tuaja të karrierës fillojnë të përmirësohen. Tani që retrograda e Mërkurit ka mbaruar në sektorin tuaj të punës, mund të ndiheni më produktivë dhe më të fuqizuar në punën tuaj. Ofertat e punës mund të vijnë. Një projekt i ri që ka qenë në pritje mund të rikthehet sërish. Nëse shpresoni të zgjeroni rolin tuaj të punës, mund të kërkoni më shumë përgjegjësi tani dhe të shihni rritje.

Luani

Qartësia mendore është këtu, veçanërisht tani që Merkuri direkt është në sektorin tuaj të filozofisë personale. Kjo është një kohë e mirë për të filluar përsëri të shkruani. Nëse keni disa gjëra që dëshironi të eksploroni kjo është koha për ta bërë. Mund të argëtoheni duke mësuar gjëra të reja.

Virgjëresha

Disa burime mund të kenë qenë të vështira për t’u aksesuar megjithatë, me Mërkurin në sektorin tuaj të parave të përbashkëta, mund të ketë një përparim. Mund t’ju jepet një lloj trashëgimie ose një partner mund të fitojë para që përmirësojnë jetën për ju të dy. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të filluar kërkimin e huave.

Peshorja

Gjërat në jetën tuaj të dashurisë mund të jenë ndjerë sikur nuk po shkonin ashtu siç i dëshironit. Tani që Mërkuri është i drejtpërdrejtë, mund të vëreni se konfliktet zvogëlohen dhe do të keni më shumë mundësi për t’u lidhur me dikë që dëshironi ta njihni më mirë.

Akrepi

Ju pëlqen kur gjërat janë pikërisht ashtu siç do të dëshironit të ishin, kështu që tani që Mërkuri shkon drejtpërdrejtë, ju jeni gati të përjetoni një nxitje energjie në rutinën tuaj të përditshme. Është një ditë e shkëlqyeshme për të mbushur orarin tuaj me gjërat që nuk mund të arrini.

Shigjetari

Ju mund të zbuloni se jeni gati dhe në gjendje të merreni me një projekt të ri krijues. Pas një qetësie në shprehjen tuaj artistike, provoni gjëra të reja. Shkoni në vende ku nuk keni qenë më parë. Nuk është e nevojshme të shpenzoni para!

Bricjapi

Jeta familjare do të përmirësohet. Bëni planet tuaja të udhëtimit!

Ujori

Tani është një ditë e shkëlqyer për t’u marrë me emailet dhe format e tjera të korrespondencës. Plotësoni dokumentet e nevojshme, si kërkesat për punë.

Peshqit

Është koha për të kursyer para dhe për të shpenzuar atë që keni me mençuri. Merkuri i drejtpërdrejtë ju lejon të përdorni disa nga aftësitë tuaja për të punuar në përmirësimin e rezultatit tuaj të buxhetit.