Celebrities

Mbreti Charles kërkon paqe me Harry dhe Meghan?! Ja çfarë pretendon eksperti mbretëror…

Mbreti Charles duket se po kërkon paqe me djalin e tij më të vogël Princit Harry dhe gruan Meghan Markle duke lënë të kuptohet se ata duhet të vizitojnë Balmoral këtë verë, pohon një ekspert mbretëror.

Duke folur ekskluzivisht për Mirror, eksperti mbretëror Tom Quinn pretendon se monarku i ofroi çiftit rezidencën mbretërore për të provuar dhe zgjidhur tensionet brenda familjes mbretërore, përkatësisht me Princin William dhe Princeshën Kate. Quinn shpjegoi:

Sipas njerëzve me të cilët kam folur në Pallatin Kensington, Mbreti Charles i ka lënë të kuptohet Harry-t dhe Meghan-it se ata duhet të vijnë në Balmoral gjatë verës për të parë nëse mund të bëhet diçka në lidhje me grindjet e vazhdueshme në familje. Charles e di se Harry dhe Meghan kanë shumë më tepër gjasa t’i përgjigjen pozitivisht një ftese pas tronditjes së diagnozës së kancerit të babait të Harry-t dhe diagnozës së kancerit të Kate. Është një nga ato situata ku e mira mund të dalë nga e keqja.

Komentet vijnë përpara kthimit të planifikuar të Harry në Mbretërinë e Bashkuar muajin e ardhshëm, teksa ai viziton Londrën për të festuar 10 vjetorin e Lojërave Invictus. Harry do të flasë në 10 vjetorin e shërbimit special të Lojërave Invictus në Katedralen e Shën Palit në Londër më 8 maj. Nuk është konfirmuar nëse Meghan do t’i bashkohet Harry-t apo nëse ai do ta bëjë udhëtimin vetëm, duke e lënë Meghan në Kaliforni me dy fëmijët e tyre Archie dhe Lilibet.