Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Mendoi se fansat nuk do ta falnin kurrë, Matthew Perry kërkoi të hiqte një skenë nga seriali “Friends”!

Që prej vdekjes së Matthew Perry javën e kaluar, jo vetëm që po vërshojnë homazhet për aktorin e ndjerë dhe të admiruar, por po ashtu janë edhe historitë e brendshme për karrierën e tij që nuk kishte parë kurrë dritën e ditës që po dalin në pah. Teksa disa janë toksike dhe të panevojshme në një kohë kaq të ndjeshme, të tjera zbulojnë edhe karakterin e mirë të aktorit të famshëm.

Tani është zbuluar se Perry, teksa ishte pjesë e serialit “Friends” si Chandler, refuzoi të merrte pjesë në një skenë ku duhej që ai të shfaqej duke tradhtuar partneren e tij në ekran, Monica Geller, të luajtur nga Courteney Cox. TMZ foli me Lisa Cash, një aktore në shfaqjen në një episod të sezonit 5 në vitin 1999 të quajtur “The One in Vegas: Part 1”. Në fund, Cash nuk pati shumë pjesë në shfaqje, për shkak të kundërshtimit të Perry për të qenë e dashura e tij.

Në atë episod, ishte propozuar nga shkrimtarët që Chandler dhe Monica do të kishin një debat të ashpër në Las Vegas. Dhe si përgjigje, Chandler do të porosiste shërbimin në dhomë në hotelin e tij, me dorëzuesen e vaktit të tij Cash, me të cilin ata do të kishin një natë romantike.

Megjithatë, Perry e kundërshtoi ashpër këtë përfshirje, për faktin se ai mendonte se fansat e shfaqjes nuk do ta falnin kurrë. Chandler ishte një personazh shumë i dashur në shfaqje dhe nuk kishte polemika të vërteta, dhe një skenë e tillë sigurisht që do ta ndryshonte imazhin e tij në një imazh të keq. Në fund, skena nuk u realizua kurrë dhe tradhtia e madhe e mundshme e Cash në shfaqje nuk u materializua kurrë. Megjithatë, ajo arriti të marrë një pjesë të vogël në shfaqje, duke luajtur një stjuardesë në një skenë mes Rachel dhe Ross.