Bota

Metallica shihet me flamurin e Shqipërisë!

Metallica shihet me flamurin e Shqipërisë. Kjo video po bëhet virale me ndjekësit që komentojnë të lumtur dhe falenderues për grupin me famë botërore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio) 

Kujtojmë, se në vitin 2018, një foto është bërë virale. Fotoja është kërkuar dhe realizuar nga një djalë shqiptar që jeton prej vitesh në Londër. I njohur në rrjetet sociale si një nga fansat e zjarrtë shqiptarë të Metallica. Djali i quajtur Ervin Gjonaj, i cili në profilin e tij në rrjetet sociale mban emrin e liderit dhe vokalistit të Metallica-s, ka shfrytëzuar këtë moment për të zbuluar flamurin, ndërsa si dhuratë për Metallica-n, më konkretisht për ditëlindjen e Robert Trujillo, anëtar i grupit, ka qenë një bluzë e tifozëve të kombëtares shqiptare.

Ndërkohë, në koncertin e Metallica në Londër, ata përshëndetën të gjithë fansat shqiptarë që ishin në koncert dhe në fund bateristi Lars Ulrich përshëndeti me flamurin shqiptar.