Horoskopi Love & Sex

Nëse dëshironi gjatë gjithë kohës gjeste romantike, kërkoni një partner që i përket një prej këtyre shenjave të zodiakut…

Astrologjia ka qenë prej kohësh një udhëzues për të kuptuar personalitetet dhe sjelljet dhe kur bëhet fjalë për romancën, disa shenja të zodiakut dallojnë nga të tjerat. Nëse jeni duke ëndërruar për një histori dashurie si në përralla, mund ta gjeni tek këta burra të lindur nën këto katër shenja të zodiakut…

Gaforrja

Burrat e Gaforres janë romantikët më të mirë të zodiakut. Thellësia e tyre emocionale dhe natyra edukative i bëjnë ata partnerë të ndjeshëm dhe të vëmendshëm. Nga shënimet e dashurisë të shkruara me dorë deri te darkat me qirinj, një mashkull Gaforre di si t’ju bëjë të ndiheni të dashuruara. Nëse jeni duke kërkuar një lidhje shpirtërore dhe gjeste të ëmbla, mos kërkoni më larg se një Gaforre.

Peshorja

Meshkujt e Peshores janë Kazanovët simpatikë të zodiakut. Të sunduar nga Venusi, planeti i dashurisë, ata kanë një prirje të natyrshme për romancën. Prisni gjeste madhështore, surpriza të mirëmenduara dhe një angazhim të palëkundur për të krijuar një marrëdhënie harmonike. Burrat e Peshores besojnë në magjinë e dashurisë dhe nuk kanë frikë ta tregojnë atë.

Peshqit

Meshkujt e Peshqve janë ëndërrimtarë dhe prirjet romantike pasqyrojnë shpirtin e tyre imagjinativ. Ata njihen për lidhjen e tyre të thellë emocionale dhe gatishmërinë për të shkuar përtej gjesteve të bukurua për partnerët e tyre. Një burrë Peshk do t’ju joshë me takime kreative, gjeste të përzemërta dhe një kuptim intuitiv të dëshirave tuaja.

Luani

Luanët janë liderë të lindur nga natyra dhe kjo shtrihet në çështjet e zemrës. Burrat e Luanit janë pasionantë, të sigurt dhe bujarë. Ata pëlqejnë t’u mbulojnë partnerët e tyre me vëmendje dhe nuk kanë frikë të bëjnë gjithçka për t’i bërë ata të ndihen të veçantë. Nëse dëshironi një dashuri që është aq e guximshme dhe e gjallë sa ju, një burrë Luan mund të jetë përshtatja juaj ideale.