Celebrities Gossip Showbiz

“Nëse ushtroheni si ajo do të bëheni për vdekje…”/Trajneri personal i Taylor Swift na zbuloi se këngëtarja qenka një “bishë” e vërtetë!

Trajneri personal i Taylor Swift, Kirk Myers beson se nëse disa njerëz do të ushtrohen si ajo, do të bëhen për vdekje. Sipas tij, Taylor ushtrohet gjashtë ditë në javë, ndonjëherë dy orë në ditë, gjatë pushimit.

Taylor është personi më elastik që kam takuar ndonjëherë. Është frymëzuese ta shohësh se si kalon pengesat dhe bëhet më e mirë dhe më e fortë në fund. Kjo përkthehet edhe gjatë stërvitjes së saj. Kur i jap një ushtrim të vështirë, jo vetëm që është në gjendje ta përfundojë, por kërkon ushtrimin tjetër. Kjo përfundimisht e bën më të fortë, më të mirë dhe më të shpejtë. Taylor trajnohet gjatë gjithë turneut. Është më shumë për mirëmbajtje. Nëse e keni parë shfaqjen, e dini se sa intensiv është fizikisht.

Taylor ka deklaruar se ka hequr dorë nga pijet alkoolike në mënyrë që të përgatitej për turneun dhe të thyente rekord. Ajo tha se, pavarësisht se ishte e sëmurë, e lënduar, e stresuar, e sheh si pjesë të identitet të saj të dhurojë shfaqje për fansat e  saj. Ajo përmendi se, për sa kohë nuk ndodh ndonjë gjë e paparashikueshme, jashtë kontrollit të saj, gjithmonë do ta përmbushë detyrimin ndaj atyre që kanë blerë biletat.

Rikujtojmë, se publikimi i fundit i Swift, “The Tortured Poets Department”, po vazhdon të bëjë bujë. Spotify së fundmi njoftoi se kënga e 34-vjeçares “Fortnight”, me Post Malone, u bë kënga më e transmetuar në një ditë të vetme. Platforma e transmetimit ndau lajmin në një postim në X ku shkruhej: “Më 19 prill 2024, “Fortnight (feat.Post Malone)” e Taylor Swift u bë kënga më e transmetuar e Spotify në një ditë të vetme”.

Swift shfaqi premierë videoklipin e përpunuar të “Fortnight” së bashku me albumin e ri. Ai vjen pasi albumi tejkaloi “Cowboy Carter” të Beyonce për debutimin më të madh për një album të vitit 2024. Ylli i muzikës së fundmi iu bashkua klubit të miliarderëve, sipas Forbes, kryesisht falë rekordeve të saj Eras Tour. Është raportuar se këngëtarja ka një pasuri prej 1.1 miliardë dollarësh.