Horoskopi Lifestyle

Nga sot deri më 20 Gusht planeti Mars ‘ka menduar’ për çdo shenjë horoskopi!

Marsi do na japë më shumë stabilitet nga sot deri më 20 Gusht, duke na ndihmuar të mendojmë më gjatë në vend që të reagojmë në mënyrë impulsive. Mërkuri nga sot e deri më 19 Korrik do na edukojë për inteligjencën tonë emocionale. Ndërsa Hëna e fundjavës na frymëzon të shohim një të vërtetë më të thellë.

Dashi

Qëndroni të fokusuar! Nga e hëna e në vazhdim Marsi ju ndihmon të mbani kontrollin e impulsit dhe t’i përgjigjeni të panjohurës me më shumë mendim. Mërkuri do t’ju frymëzojë të normalizoni dhe madje shprehni emocionet tuaja. Hëna e kësaj fundjave është seksi, kështu që ndiqni kënaqësinë!

Demi

Jeni zjarr! Marsi nga e hëna e në vazhdim do ju japë ambicie, energji, pasion dhe dëshirë shtesë për të bërë ndryshime personale dhe në marrëdhënie. Mërkuri hyn në zonën tuaj të komunikimit duke ju ndihmuar të përdorni fjalët tuaja. Hëna e kësaj fundjave ju frymëzon që të kaloni një mbrëmje romantike!

Binjakët

Lërini të shkojnë gjërat që ju mbajnë prapa! Marsi ju ndihmon të ndërmerrni hapa proaktivë që ju çlirojnë nga ajo që ju mban prapa në frikë dhe shmangie. Mërkuri ju frymëzon të dëgjoni mençurinë e trupit tuaj. Hëna e kësaj fundjave dëshiron që të bëni një hap të vogël drejt një zakoni që promovon mirëqenien.

Gaforrja

Gëzuar ditëlindjet ju që festoni në sezonin e Gaforres! Marsi ju frymëzon të bashkëpunoni me të tjerët që ndajnë vizionin tuaj për një të ardhme më të barabartë. Mërkuri hyn në shenjën tuaj të mërkurën dhe promovon të menduarit më të qartë, komunikimin dhe zgjidhjen e problemeve për sukses. Hëna e kësaj fundjave dëshiron që të gjeni forcë në dobësinë tuaj.

Luani

Qëndro i fortë! Marsi hyn në sektorin tuaj të karrierës dhe ju frymëzon të hapni drejtimin, vetëpunësimin dhe lirinë për t’ju ndihmuar të bëheni profesionisti që ëndërroni. Mërkuri nxjerr në pah kurthet e të menduarit që ju mbajnë prapa. Hëna kësaj fundjave është e qetë, kështu që kaloni kohë me njerëzit që doni.

Virgjëresha

Ndiqni kuriozitetet tuaja! Marsi hyn në sektorin tuaj të edukimit/udhëtimit duke ju motivuar të udhëtoni në vende të reja dhe të mësoni rreth temave që ju interesojnë. Mërkuri hyn në zonën tuaj të drejtësisë sociale dhe ju jep një pasqyrë të mprehtë për aktivizmin tuaj. Hëna e kësaj fundjave është intelektuale, kështu që vazhdoni të ndiqni përgjigjet e pyetjeve tuaja!

Peshorja

Marsi hyn në zonën tuaj të intimitetit dhe autenticitetit dhe ju motivon të jeni sa më të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë, pa u shtirur për të kënaqur njerëzit. Mërkuri përshtat emocionin si udhëzues për suksesin në karrierë. Hëna e kësaj fundjave është luksoze, ndaj trajtojeni veten me atë që dëshironi!

Akrepi

Marsi dëshiron që ju të balanconi nevojën tuaj për t’u kuptuar me një dëshirë për të kuptuar këndvështrime të ndryshme. Mërkuri ju ndihmon të zbatoni mësimet e reja. Hëna e kësaj fundjave shkëlqen vetëm për ju, kështu që ndiqni zemrën dhe dëshirat tuaja drejt vendeve shëruese dhe emocionuese.

Shigjetari

Marsi hyn në zonën tuaj të mirëqenies dhe ju frymëzon të zgjidhni zakone të reja për të rritur vrullin dhe për të inkurajuar mirëqenien tuaj. Mërkuri dëshiron që ju të rishikoni marrëdhënien tuaj me intimitetin. Hëna e kësaj fundjave është e butë, ndaj jini të butë me veten!

Bricjapi

Marsi hyn në sektorin tuaj të guximit, duke ju motivuar të komunikoni dëshirat, emocionet, frikën dhe shpresat tuaja me njerëzit që duhet t’i dinë. Mërkuri ju ndihmon ta kuptoni besimin si diçka të ndërsjellë. Hëna e kësaj fundjave është sociale, ndaj planifikoni diçka argëtuese me miqtë tuaj!

Ujori

Marsi hyn në zonën tuaj të inteligjencës emocionale dhe ju kërkon të mbroni zemrën tuaj me kufij të qartë. Komunikoni çfarë është në rregull dhe çfarë nuk është në rregull. Mërkuri ju frymëzon hapa të vegjël drejt vëmendjes dhe qetësisë. Hëna e kësaj fundjave është produktive, ndaj puno, ti ia vlen!

Peshqit

Marsi hyn në zonën tuaj të komunikimit dhe ju motivon të vendosni strukturë në fjalimin tuaj për të kultivuar nuanca, pyetje të qarta dhe zgjedhje fjalësh për të kuptuar më mirë. Mërkuri ju frymëzon të ndani atë që keni në zemrën tuaj. Hëna e kësaj fundjave dëshiron që ju të shkoni në një aventurë!