Celebrities Gossip Showbiz

Nga ushqimi i saj i preferuar e deri te këshillat e bukurisë, Bella Hadid i thotë të gjitha!

Supermodelja Bella Hadid i ka treguar të gjitha së fundmi. Ajo i ka hequr të gjitha filtrat dhe ka “pushtuar” titujt e të gjitha mediave rozë. Fotot e saj duke qarë, në Instagram në fund të vitit të kaluar për të ndarë momentet e trishtimit bënë zhurmë të madhe. Hadid ka folur së fundmi për ‘Glamour’, duke treguar për veten e saj që nga koha kur ishte një “engjëll”  e Victoria Secret.

Ushqimi komod të cilit i drejtohem gjithmonë:

Pica me pepperoni, empanadas ose SmashBurger.

Shfaqja ime e preferuar televizive e fundit:

‘Yellowstone!’

Gjëja më e mirë në dollapin tim tani:

Gjëja ime e preferuar në dollapin tim është xhaketa ime prej lëkure. E di që mund ta vesh gjithmonë mbi çdo veshje, edhe nëse është thjesht diçka rastësore si një bluzë dhe xhinse. Një xhaketë lëkure nuk del kurrë nga moda.

Gjëja e fundit që bleva:

Pallto. Kohët e fundit kemi bërë partneritet për të ndihmuar në dhurimin e mijëra palltove për njujorkezët dhe unë frymëzohem nga puna e tyre çdo ditë.

Produktet e mia për kujdesin e lëkurës:

Më pëlqejnë serumet e zinkut, hidratuesit shkëlqyes, serumi hialuronik dhe vajrat e lehta të natës. Ato e mbajnë lëkurën time të shëndetshme dhe të freskët, edhe nëse jam e zënë me udhëtime ose xhirime.

Si e kalojë një ditë pushimi?

Mënyra ime e preferuar për të kaluar ditët e mia të pushimit është ose të bëj diçka krejtësisht të re dhe aventureske, ose të mos bëj absolutisht asgjë. Unë jam e rrethuar me energji të ndryshme dhe njerëz të ndryshëm në pjesën më të madhe të jetës sime, kështu që kur kam kohë pa pushim, më pëlqen shumë të rikalibroj shpirtin tim.

Gjëja e fundit e mrekullueshme që lexova?

Unë e rilexoj Profetin nga Khalil Gibran çdo disa muaj. Është bibla ime.

Një produkt bukurie me të cilin jam e fiksuar?

Masazhuesi i fytyrës sime ose terapia me dritë të kuqe të fytyrës. Të dyja më bëjnë të ndihem e freskët dhe pak më e shndritshme.

Një këshillë bukurie që kam marrë nga mamaja dhe motra ime?

Me ngadalë: “Më pak është më shumë!”

Ndërkaq, Bella po i jep një tjetër vëmendje jetës dhe lidhjes së saj të dashurisë. 25 vjeçarja, i ka uruar të dashurit të saj, Marc Kalman, së fundmi festën e Shën Valentinit me disa foto të rikthimit të romancës së tyre të në rrjetin social Instagram në InstaStory.