Horoskopi

Një verë e paharrueshme por jo në aspektin pozitiv për këto shenja të zodiakut…

Problemet në marrëdhënie, pasiguritë dhe vështirësitë financiare do të shoqërojnë këto 3 shenja të zodiakut këtë verë:

Gaforrja

Duke qenë se jeni një person shumë mbrojtës dhe emocional, ulje-ngritjet e verës mund të ndikojnë shumë në psikologjinë dhe disponimin tuaj. Parashikohen vështirësi personale, marrëdhënie, ndryshime dhe ndarje, si dhe probleme financiare, pasi Afërdita do të lëvizë në mënyrë retrograde në shtëpinë tuaj të 20-të të vlerave dhe financave. Mundohuni të qëndroni të fokusuar dhe të përballeni me vështirësitë me pjekuri dhe fleksibilitet. Merreni jetën ashtu siç të vjen dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë në fund.

Virgjëresha

E vetmja gjë që është e sigurt është se nuk ju pëlqen kur gjërat nuk shkojnë sipas planit tuaj. Vera e vitit 2023 do të jetë e vështirë për ju pasi do të humbni besimin tek vetja dhe ka gjasa të shkatërroni çdo marrëdhënie të bukur që keni me xhelozinë tuaj. Nga 22 korriku, Afërdita do të lëvizë në mënyrë retrogradë, duke ju shtyrë të shikoni pas në marrëdhëniet e kaluara. Është gjithashtu e mundur që disa njerëz nga e kaluara juaj të kthehen në jetën tuaj në një moment gjatë verës. Është më mirë të shmangni marrjen e vendimeve të mëdha gjatë kësaj periudhe dhe në vend të kësaj të përqendroheni në dëgjimin e vërtetë të asaj që dëshironi.

Peshqit

Sfidat e kësaj vere do t’ju frymëzojnë përtej imagjinatës suaj. Ka mundësi që të ndjeni rraskapitje, pasiguri dhe dështim, ndërsa tensionet nga marrëdhëniet nuk do të mungojnë. Do ketë shumë mosmarrëveshje dhe do të bëheni më të pambrojtur në fusha të ndryshme. Lëvizja retrograde e Mërkurit nga 23 gushti do të përforcojë çdo problem paraekzistues dhe do të çoni në një sërë keqkuptimesh.