Fashion Lifestyle

Nuk është kurrë vonë, 8 ide dhuratash të minutës së fundit!

Krishtlindja ju ka zënë të papërgatitur këtë vit. Sa hap e mbyll sytë vera ia la vendin vjeshtës dhe tani, befas, festa e madhe është vetëm disa ditë larg. Vetëkuptohet që as ju nuk keni mbaruar akoma blerjet tuaja për Krishtlindje. Mos u shqetësoni, megjithatë, ne të gjithë e kemi përjetuar një herë në jetë këtë situatë. Pra, ndaloni së stresuari dhe rri duarkryq: ne kemi menduar për ju. Këtu janë tetë ide dhuratash që miqtë dhe familja juaj nuk do të mendojnë kurrë se ishin blerje të minutës së fundit.

1. Triko me grep

Krishtlindja është koha e duhur për të dhënë disa triko për dhuratë. E punuar me dorë me grep duke përdorur një përzierje mes leshit dhe kashmirit, kjo triko është luksoze dhe ngrohëse. Shtojini kësaj edhe dizajnin, i cili përmban ngjyrat gri në blu. Teksa mbani veshur pulovrën, do të keni gjithashtu një ngrohës ideal për dimër.

2. Batanije me ngjyra të mjegullta

Dhënia e pajisjeve shtëpiake për Krishtlindje mund të jetë e ndërlikuar, por një batanije nuk do të jetë kurrë një zgjedhje e gabuar. Bukuria qëndron në kombinimin e saj të rehatisë dhe për shkak të dizajnit të saj shumëngjyrësh, me jeshile dhe vjollcë së bashku me nuancat më të ndritshme të blusë.

3. Një valixhe udhëtimi

Një valixhe e mirë është shumë më tepër sesa thjesht një dhuratë. Kur i jepni dikujt një çantë për udhëtime, ju gjithashtu po festoni aventurat që do të kenë dhe vendet që do të vizitojnë. Në këtë kuptim, ajo është një shoqëruese e mirë e udhëtimit sa herë që do të përdoret. Vetë çanta do të ofrojë më shumë se sa hapësirë ​​të mjaftueshme për të gjitha gjërat e nevojshme të udhëtimit.

4. Shall i ngrohtë

Acne Studios vendos rehatinë në radhë të parë me shallin e saj Vally, të thurur nga një përzierje ultra e butë e alpakës dhe copës mohair. Ndërsa përzierja e materialeve do të sjellë ngrohtësi në muajt më të ftohtë, kombinimi i ngjyrave të shallit përbëhet nga e bardha dhe ngjyra neutrale së bashku me nuancat e ndryshme të të gjelbrës.

5. Varëse floriri

Një pjesë të madhe të botës së modës e zë krijimi i bizhuterive që bëhen të pandashme nga përdoruesi i tyre. Këto aksesorë janë menduar të bëhen pjesë e rëndësishme e jetës së tyre të përditshme. Dhe çfarë është më mirë për të bërë si dhuratë se diçka që ata do të veshin çdo ditë? Ky gjerdan me zinxhir ari është shembulli i përsosur i kësaj mode, me një dizajn të thjeshtë dhe elegant të përbërë nga lidhje rrethore prej ari.

6. Kapuç me lara

‘The Elder Statesman’ sjell qasjen e tij kaliforniane ndaj gjithçkaje që bën, madje edhe tek krijimi i kapuçave me lesh kashmiri për ditët më të ftohta të dimrit. Në këtë rast, kjo qasje përkthehet përmes përfundimit të ngjyrosjes, një motiv special dhe indentifikues për markën, i cili ndihmon për ta bërë atë më të veçantë se materialet e tjera.

7. Mbajtëse kartëvizitash

Nuk është sekret që kuletat dhe mbajtësit e kartave përbëjnë një dhuratë ideale për Krishtlindje, dhe kjo nga ‘TOM FORD’ mund të jetë më e mira e grupit. Lëkura e saj luksoze me kokrra të plota tregon mjeshtërinë që është përdorur në të, ndërsa marka me shkronja të arta i shton një avantazh të sofistikuar mbajtësit të kartës. Por mbani mend, nuk duhet të jepni kurrë një portofol bosh…

8. Çizme

Krishtlindja është gjithashtu koha kur mendimet fillojnë të kthehen në vendimet e pashmangshme të Vitit të Ri. Një zgjedhje klasike është të kaloni më shumë kohë jashtë në natyrë dhe këtu vijnë në përdorim një palë çizme cilësore. Marka italiane ka përzier luksin, kamoshin e pasur, një qafë leshi të mbushur, lidhëse të trasha dhe thembra të trasha gome.