Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Nuk kisha frikë të vdisja, por të pushohesha nga puna/ Emilia Clarke rrëfehet pasi pësoi një hemorragji në tru gjatë “Game of Thrones”!

Emilia Clarke ka pranuar se kishte më shumë frikë të pushohej nga puna sesa të vdiste kur u shtrua në spital me një hemorragji në tru, teksa zbukuronte kopertinën e numrit dhjetor/janar të “Harper’s Bazaar”.

Ylli i “Game of Thrones”, 37 vjeçe, do të marrë çmimin e aktores në çmimin “Gruaja e Vitit” e “Bazaar” më 7 nëntor, duke ndjekur hapat e Anya Taylor-Joy.

Në një intervistë për botimin, Emilia tregoi se si u ndje kur u diagnostikua me aneurizëm subaraknoid, shruan DailyMail.

Ajo tha: “Nuk kisha frikë të vdisja. Kisha frikë se mos më pushonin nga puna. Vendosa: ”Kjo nuk është diçka që do të përcaktojë se kush jam unë”. Unë kurrë s’i bëja vetes pyetje të tilla si “Pse unë?” Kjo ta shpif. Thashë vetes se duhet të përballem.

“Nëse jam brutalisht e sinqertë, e gjithë kjo më bëri të ndihem shumë e turpëruar. Sikur të isha e thyer. Sikur producentët duhet të mendojnë se unë jam një person jo i besueshëm që ata kanë punësuar.”

“Nëse nuk do të kisha pasur një hemorragji në tru, të ishte shndërruar në një kokëfortë të vjetër, duke menduar se ishte gjunjë blete, duke jetuar në Hollywood. Unë jam shumë më e vetëdijshme për atë që po ndodh, në momentin që po ndodh.

“Unë nuk brengosem për dështimin, unë lulëzoj kur dështoj! Nëse diçka shkon keq, gjithmonë mendoj se mund të rregullohet. Të dhemb, është e frikshme, por atëherë mund të bëhet gjithçka.”

Aktorja tregoi se kishte pësuar një hemorragji subaraknoidale të sëmundjes nga një këputje e aneurizmës dhe më pas nga afazia.