Celebrities Gossip Showbiz

Për çfarë kanë diskutuar Ivanka Trump dhe Princi William në dasmën Mbretërore në Jordani?

Princi William dhe Kate Middleton ishin afër Ivanka Trump kur morën pjesë në dasmën e pasur të Princit të Kurorës Husein të Jordanisë, i cili u martua të enjten me Rajwa Al Saif. Ivanka është parë duke bisedua me të dy. Vajza e ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara shoqërohej nga bashkëshorti i saj Jared Kushner dhe të dy ishin të veshur me një smoking tradicional dhe një jelek të bardhë, ndërsa Ivanka kishte një fustan të bukur blu të hapur.

Të dy Ivanka dhe Jared u nisën për në Greqi për një arratisje romantike vetë përpara se të merrnin pjesë në dasmë. Disa media po ngrenë pyetjen për arsyen pse Ivanka Trump mori pjesë në dasmën e Roayal të Lindjes së Mesme, megjithatë, sipas Vanity Fair, Ivanka Trump priti nënën e Princit të Kurorës Husein disa ditë para se babai i saj të fitonte presidencën në vitin 2017. Ndërkohë, Princi William ishte përfaqësuesi i Kurorës Mbretërore i veshur me një kostum të zi, ndërsa Kate Middleton kishte veshur një veshje në ngjyrë rozë.

Familja mbretërore britanike ka një lidhje të ngushtë me Jordaninë. Nëna e Huseinit, Mbretëresha Rania, është në këshillin e çmimit William’s Earthshot. Middleton jetoi në Jordani nga mosha 2 deri në 4 vjeç, ndërsa babai i saj Michael Middleton punonte për British Airways. Në vitin 2021, Princi dhe Princesha e Uellsit morën tre fëmijët e tyre Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis – në një udhëtim familjar atje.

Prindërit e Huseinit ishin gjithashtu të ftuar në kurorëzimin e Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla më 6 maj në Londër. Në vitin 2018, William, i cili është trashëgimtar i fronit britanik, bëri një vizitë zyrtare në Jordani, ku kaloi pjesën më të madhe të kohës së tij me Huseinin. Nusja dhe dhëndri janë të destinuar të bëhen një çift i fuqishëm ndërsa krijojnë një lidhje të re midis Jordanisë dhe Arabisë Saudite.