Albanian’s Hot Top 30, Week of April 15th

Emra Brah dhe Don Phenom kanë sjellë bashkëpunimin e tyre të ri, titulluar “O Jet”, bashkëpunim i cili është perfekt për ardhjen e seszonit të verës. Këngëtari i dashur për publikun shqiptar, Alban Skenderaj, ka surprizuar fansat e tij me një tjetër këngë. Titulli i kësaj kënge të re është “Pranvera”, një titull që e përshkruan në mënyrë perfekte emocionin që kënga dëshiron të transmetojë. Kompozimi i kësaj kënge është bërë nga vetë Albani, i cili jo vetëm ka shkruar tekstin por ka krijuar dhe melodinë e këngës.

Marcela Cibukaj ka publikuar albumin e ri titulluar “Petale”, ku së fundmi është publikuar një nga këngët titulluar “Fajet”. Albumi ka katër këngë të bukura dashurie, me atë dashurinë melankolike, një dashuri më llogaritare në sensin e përfundimit të një dashurie. Ky projekt, “Petalet”, sjell një dashuri pak më ‘vintage’. Reperi kosovar, Cozman, e ka publikuar këngën e tij më të re. Kënga në fjalë quhet “Champions”, teksti i së cilës është shkruar nga vet artisti dhe Lum Dakaj. Rap-artisti i njohur nga Peja, Gjiko, pas një kohë të gjatë është rikthyer me projekt të ri muzikor. Ai ka bashkuar forcat me një artist të ri të tregut muzikor të quajtur, Mak Zogaj. “Ehemmm” mban titullin kjo këngë, të cilën e kanë kompletuar edhe me videoklip.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Emra Brah x Don Phenom
O Jet
2
Alban Skënderaj
Pranvera
3
Marsela Cibukaj
Fajet
4
Cozman
Champions
5
GJIKO x MAK ZØGAJ
EHEMMM
6
Elinel
Sandra Jump
7
Elgit Doda
Zemra Jem
8
Geasy x Ledri
Thu
9
Capital T X Jimilian
Ike Ti
10
Dea Strica
Monolog
11
Marsela Çibukaj
Ata Puthen
12
Arta Kabashi x Romeo Veshaj
Falëm
13
Kanita
Vuj
14
Kelly
S'je ketu
15
Gent Disha
Melodi
16
Petrit Çarkaxhiu
Kangë muzgu
17
Luiz Ejlli
Kce
18
Martin Pano
Harroj
19
Emra Brah x Semi Jaupaj
Fotografia
20
Ledri Vula
Kill Me
21
Mc Kresha & Lyrical Son
No Luv
22
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula
Rebele
23
Vesa
M’ke dasht
24
Dafina Zeqiri ft. Mc. Kresha
Luj
25
David Dreshaj ft. Blero
Ta Dija
26
Elhaida Dani
Zemrës
27
Argjend Gjigjia
Tolerom
28
Alandy
Pa Limit
29
Art Abazi
Pa Gjumë
30
Ervin Gonxhi ft. Martin Hoxha, Vinsmoker
Face To Face