Albanian’s Hot Top 30, Week of April 22nd

Arti muzikor shqiptar vazhdon të pasurohet me projekte të reja dhe kësaj radhe është Ronela Hajati që vjen në qendër të vëmendjes me një këngë të re. “Jepi Gaz” quhet hiti i fundit i këngëtares së talentuar, i cili vjen i kompletuar edhe me një videoklip. Ronela, e njohur për performancat e saj energjike dhe prezencën karizmatike në skenë, tregon se është në formën e saj më të mirë. Lumi B dhe Buta kanë lançuar bashkëpunimin muzikor. “Trust” është publikuar pak ditë më parë, gjithashtu e shoqëruar me videoklip në platformën Youtube.

“Ma bebe” është një këngë argëtuese nga Stefania dhe Faydee që feston dashurinë dhe pasionin. Tekstet shprehin gëzimin dhe eksitimin e të qenit i dashuruar, me fraza tërheqëse si “habibi, amore mio, meu coração” që shtojnë një prekje romantike. Kënga ka një ritëm kërcyes që do t’ju bëjë të dëshironi të lëvizni trupin tuaj dhe të këndoni së bashku me ta. Sikurse në projektin e saj “Duro”, kënga e fundit e Dafina Zeqiri, titulluar “Go, go, go” gjithashtu ka për qëllim të përçojë mesazh të fortë tek audienca përball sfidave të shumta në jetë.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Ronela Hajati
Jepi Gaz
2
Lumi B x Buta
Trust
3
Stefania X Faydee
Ma bebe
4
Dafina Zeqiri
Go Go Go
5
Emra Brah x Don Phenom
O Jet
6
Alban Skënderaj
Pranvera
7
Marsela Cibukaj
Fajet
8
Cozman
Champions
9
GJIKO x MAK ZØGAJ
EHEMMM
10
Elinel
Sandra Jump
11
Elgit Doda
Zemra Jem
12
Geasy x Ledri
Thu
13
Capital T X Jimilian
Ike Ti
14
Dea Strica
Monolog
15
Marsela Çibukaj
Ata Puthen
16
Arta Kabashi x Romeo Veshaj
Falëm
17
Kanita
Vuj
18
Kelly
S'je ketu
19
Gent Disha
Melodi
20
Petrit Çarkaxhiu
Kangë muzgu
21
Luiz Ejlli
Kce
22
Martin Pano
Harroj
23
Emra Brah x Semi Jaupaj
Fotografia
24
Ledri Vula
Kill Me
25
Mc Kresha & Lyrical Son
No Luv
26
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula
Rebele
27
Vesa
M’ke dasht
28
Dafina Zeqiri ft. Mc. Kresha
Luj
29
David Dreshaj ft. Blero
Ta Dija
30
Argjend Gjigjia
Tolerom