Albanian’s Hot Top 30, Week of April 8th

Elinel, emri i vërtetë i të cilit është Granit Bajraktari, është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Së fundmi, ai ka publikuar projektin e tij të radhës titulluar “Sandra Jump”, ku në kanalin e tij zyrtar në YouTube ka publikuar vizualizer-in zyrtar, e cila është pjesë e albumit “GUR”.

Elgit Doda ka publikuar këngën “Zemra Jem”, këngë kushtuar dasmës së krijuar brenda shtëpisë së BBV midis Heidit dhe Romeos, ku ky i fundit përpara se të futej në këtë lojë ka shkruajtur tekstin së bashku me Elgitin dhe Ylli Limanin. Artisti ishte gjithashtu për të performuar në këtë ditë të rëndësishme për mikun e tij, ku zbuloi edhe këtë këngë të re.

Dy super bashkëpunime vijnë këtë javë midis reperëve më të njohur. I pari është midis Geasy dhe Ledri Vulës, titulluar “Thu”, të cilët bënë mjaft bujë me publikimin e posterit zyrtar të këngës në rrjete sociale. I dyti është midis Capital T dhe Jimilian, të cilët kanë sjellë melodi mjaft ritme në këngën e titulluar “Ike Ti”. Pjesë e Albanian’s Hot Top 30 bëhet gjithashtu Dea Strica me projektin e saj më të ri, të cilin ajo ka vendosur ta quajë “Monolog”.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Elinel
Sandra Jump
2
Elgit Doda
Zemra Jem
3
Geasy x Ledri
Thu
4
Capital T X Jimilian
Ike Ti
5
Dea Strica
Monolog
6
Marsela Çibukaj
Ata Puthen
7
Arta Kabashi x Romeo Veshaj
Falëm
8
Kanita
Vuj
9
Kelly
S'je ketu
10
Gent Disha
Melodi
11
Petrit Çarkaxhiu
Kangë muzgu
12
Luiz Ejlli
Kce
13
Martin Pano
Harroj
14
Emra Brah x Semi Jaupaj
Fotografia
15
Ledri Vula
Kill Me
16
Mc Kresha & Lyrical Son
No Luv
17
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula
Rebele
18
Vesa
M’ke dasht
19
Dafina Zeqiri ft. Mc. Kresha
Luj
20
David Dreshaj ft. Blero
Ta Dija
21
Elhaida Dani
Zemrës
22
Argjend Gjigjia
Tolerom
23
Meriton Mjekiqi x Majk
Ku Je
24
Bardhi
Tradhtare
25
Alandy
Pa Limit
26
Art Abazi
Pa Gjumë
27
Ervin Gonxhi ft. Martin Hoxha, Vinsmoker
Face To Face
28
Mc Kresha x Lyrical Son Ft. Majk
Zemra e saj
29
ADION x Nonejm
Todo o Nada
30
Arta Kabashi & Anso
Inshallah