Albanian’s Hot Top 30, Week of March 20th

Projekti i parë i Finem për këtë vit ka qenë një sukses mjaft i madh për artistin, ku edhe pse ka muaj që është publikuar, kënga “Meteor” vjen pjesë e listës sonë. Publiku e ka përkrahur mjaft këtë projekt, të cilët shprehen se ka një melodi perfekte dhe një tekst me mjaft kuptim. Gresa Gjocera ka sjellë këngën e saj më të re, një baladë shumë e ndjerë, e cila së bashku me interpretimin e saj, tekstin dhe zërin e saj përcjell plot emocione.

Alban Skënderaj dhe Mc Kresha kanë bashkuar forcat me njëri-tjetrin dhe vijnë si rrallë herë në një bashkëpunim së bashku, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e ndjekësve të tyre. Si githmonë, këngët e tyre kthehen në hite të padiskutueshme, të shkruara dhe të krijuara nga të dy ata. Samanta ka publikuar këngën “Alo”, një këngë e cila u bë mjaft virale në rrjete sociale, pasi këngëtarja vendosi ta para-publikojë atë.

Eldis Arrnjeti, një artist mjaft i ri në tregun muzikor shqiptar, ka publikuar këngën e tij të radhës titulluar “Kthehu”. Ky projekt përshtatet mjaft mirë me vokalin e tij të fuqishëm dhe vjen këtë javë si pjesë e “Albanian’s Hot Top 30”. Gjithashtu, këngëtarja Loreen do të përfaqësojë Suedinë në Eurovision Song Contest 2023 në Liverpool me këngën Tattoo. Mr. Oni Ndreko ka sjellë një version remix të këngës nën ritmet e rrymës bachata.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Finem
Meteor
2
Alban Skenderaj ft Mc Kresha
Iluzion
3
Gresa Gjocera
E zbrazët
4
Samanta
Alo
5
Eldis Arrnjeti
Kthehu
6
Loreen ft. Mr. Oni Ndreko
Tattoo Bachata
7
Dhurata Dora
Besame
8
Armaldo Kllogjeri
Ta Dije
9
Dren Abazi
Ndoshta
10
Dhurata Dora feat. Luciano & Noizy
Shut Up
11
Rzon x Ledri Vula
Rebele
12
Dafina Zeqiri
Une jom ajo x Caviar
13
Russ Millions, Noizy, Rondodasosa, Capo Piaza
Dancer
14
Eda
Nje jete
15
Vserlo
Hurricane
16
Blleki
Shkoj
17
Mc Kresha & Lyrical Son
Jerëm
18
Getinjo
Sa ftyra
19
Just X & Tironci
Jeta ime
20
Janex
Loveless
21
Dhurata Dora
Sonne
22
ELAI
Joti
23
Vert
333
24
Luiz Ejlli
Me Ty
25
Shpat Deda
T'Huj
26
Aurela Gaçe
Unike
27
Rina
E Kalume
28
Anxhela Peristeri x Stiv
N'endrra
29
Anxhela Peristeri x Stiv
Morena
30
Sardi
Do Shihna Prap (Avandi Remix)