Albanian’s Hot Top 30, Week of March 13th

Dhurata Dora ka publikuar së fundmi albumin e saj titulluar “Dhurata”. Këngëtarja ka sjellë 16 këngë të reja, ku nga të cilat 2 prej tyre bëhen pjesë e kësaj jave në listën tonë. “Besame” është një ndër projektet më të dëgjuara të këtij albumi, të cilin Dhuarata e ka publikuar edhe me një videoklip. Kënga tjetër quhet “Shut Up” në bashkëpunim me dy artistë mjaft të njohur Luciano dhe Noizy.

Shtëpitë e “BBV1” dhe “BBV2” gjithmonë janë shquar si burimi kryesor i frymëzimit të këngëtarëve shqiptarë, të cilët janë futur aty brenda si banorë VIP. Në këtë edicion, Luiz Ejlli ishte i pari që regjistroi një këngë brenda mureve të shtëpisë dhe pas tij vjen edhe Armaldo Kllogjeri me këngën “Ta Dije”. Gjithashtu pjesë e listës sonë bëhet edhe Rzon së bashku me Ledri Vulën, të cilët sollën së bashku këngën “Rebele” mjaft energjike dhe ritmike.

Dren Abazi është shquar gjithmonë për stilin e tij të veçantë dhe hitet e tij mjaft të njohura. Këtë javë, ai bëhet pjesë e “Albanian’s Hot Top 30” me projektin më të ri tiulluar “Ndoshta”, i cili ka realizuar vetë tekstin dhe muzikën. Dafina Zeqiri gjithashtu ka paralajmëruar për lançimin e një albumi të ri, ku dy nga këngët kryesore të tij janë publikuar së fundmi, “Une jom ajo x Caviar”.

1
Dhurata Dora
Besame
2
Armaldo Kllogjeri
Ta Dije
3
Dren Abazi
Ndoshta
4
Dhurata Dora feat. Luciano & Noizy
Shut Up
5
Rzon x Ledri Vula
Rebele
6
Dafina Zeqiri
Une jom ajo x Caviar
7
Russ Millions, Noizy, Rondodasosa, Capo Piaza
Dancer
8
Eda
Nje jete
9
Vserlo
Hurricane
10
Blleki
Shkoj
11
Mc Kresha & Lyrical Son
Jerëm
12
Getinjo
Sa ftyra
13
Just X & Tironci
Jeta ime
14
Janex
Loveless
15
Dhurata Dora
Sonne
16
ELAI
Joti
17
Vert
333
18
Luiz Ejlli
Me Ty
19
Shpat Deda
T'Huj
20
Aurela Gaçe
99 Sfida
21
Inna x Dhurata Dora x Stefflon Don
Yummy
22
Diona Fona ft ART
Dimer
23
Yll Limani
Ulu
24
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Lumi B
Hustle për Burek
25
Besa
Tiki Tiki
26
Sardi
Do Shihna Prap (Avandi Remix)
27
Aurela Gaçe
Unike
28
Rina
E Kalume
29
Anxhela Peristeri x Stiv
N'endrra
30
Anxhela Peristeri x Stiv
Morena