Albanian’s Hot Top 30, Week of March 27th

Olimpia vjen me projektin e saj më të ri titulluar SMR, një shkurtim për tri fjalët: Sex, Money, Rock ‘n Roll, të cilat janë tematikat për të cilat flitet dhe plotësojnë krijimin e kësaj kënge. Elgit Doda dhe Klodian Kodra kanë sjellë së bashku vazhdimin e këngës TL, e cila u bë mjaft e njohur nga edicioni i parë i “BBVA”. Edhe Lumi B ka publikuar një këngë solo, titulluar “Cili je ti” dhe sjell artistin në zhanerin e tij karakteristik.

Nora Istrefi nuk zhgënjen kurrë dhe këtë e provoi edhe njëherë me publikimin e këngës së saj më të fundit, “Amanet”, me një melodi mjaft të bukur dhe me tekst mjaft kuptimplotë. ELAI nuk ndalet këtë vit me publikimin e këngëve, të cilat janë kthyer menjëherë në një hit, edhe falë platformave të ndryshme sociale. Projekti i tij më i ri titullohet “Krenari”. Auron Deva ka sjellë gjithashtu këngën e tij të parë zyrtare, “Opera”, dhe bëhet pjesë e kësaj jave në listën tonë “Albanian’s Hot Top 30”.

Pas disa muajve pauzë, Jonida Maliqi rikthehet fuqishëm me një këngë mjaft energjike, ku këngëtarja ka vendosur ta titullojë “Do apo Nuk do”. Ari Blue, siç njihet ndryshe si Ariana e “BBV”, ka sjellë projektin e saj të parë pas daljes nga shtëpia, “Ti”. Gjithashtu, edhe Kida ka publikuar “Leje”, një këngë me mjaft emocione, që i dedikohet ndarjeve në çift. Kjo javë ka qenë mjaft e mbushur me këngë të reja dhe mesa duket artistët janë frymëzuar goxha, këtu mund të fusim edhe artistin e ri Krenar, ku edhe ai vjen këtë javë me “Mrena Nates”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Olimpia
SMR
2
Elgit Doda x Klodian Kodra
TL 2
3
Lumi B
Cili je ti
4
Nora Istrefi
Amanet
5
ELAI
Krenari
6
Auron Deva
Opera
7
Jonida Maliqi
Do apo Nuk do
8
Ari Blue
Ti
9
Kida
Leje
10
Krenar
Mrena Nates
11
Finem
Meteor
12
Alban Skenderaj ft Mc Kresha
Iluzion
13
Gresa Gjocera
E zbrazët
14
Samanta
Alo
15
Eldis Arrnjeti
Kthehu
16
Loreen ft. Mr. Oni Ndreko
Tattoo Bachata
17
Dhurata Dora
Besame
18
Armaldo Kllogjeri
Ta Dije
19
Dren Abazi
Ndoshta
20
Dhurata Dora feat. Luciano & Noizy
Shut Up
21
Rzon x Ledri Vula
Rebele
22
Dafina Zeqiri
Une jom ajo x Caviar
23
Russ Millions, Noizy, Rondodasosa, Capo Piaza
Dancer
24
Eda
Nje jete
25
Vserlo
Hurricane
26
Blleki
Shkoj
27
Just X & Tironci
Jeta ime
28
Janex
Loveless
29
Dhurata Dora
Sonne
30
Shpat Deda
T'Huj