Danko Dj – Selected By 2022

Danko Ymeri e nisi karrieren e tij si Deejay për herë të parë në vitin 2013 në moshën 15-vjeçare, vit në të cilin mori pjesë në evente të ndryshme, duke u berë më vonë dhe pjesë e Ami Event, bashkëpunim i cili vazhdon edhe sot. Danko u bë pjesë e Top Albania Radio në vitin 2020 dhe ju mund të dëgjoni dhe mix-et e tij në “Selected By” e jo vetëm.

Në këtë playlist, Danko Dj na njeh me 20 këngët që sipas tij janë më të mirat dhe do t’ju shoqërojnë gjatë e do t’i shijoni në çdo moshë që jeni. Ne jemi të sigurtë që shumica prej tyre do të jenë gjithashtu të preferuarat tuaja, por për më shumë zbulojini më poshtë…

1
SHOUSE
Won't Forget You
2
Pablo Fierro
Tel Aviv To Casablanca
3
U-gin & Ralph Noah
L'apuntamento
4
Farruko
Nazareno
5
DJ Benito feat. Ermal Mamaqi
Mos Harro Te Vish
6
Sunnery James & Ryan Marciano feat. Kes Kross
Coffee Shop
7
Bad Bunny
Moscow Mule
8
Willy William
Trompeta
9
Bad Bunny
Tití Me Preguntó
10
DJ Snake
U Are My High
11
Laurent Wolf
HELLO 2K22
12
Nu Jack
Le Per Mu Mama (Remix)
13
Aya Nakamura
Méchante
14
Nu Jack
Buzët
15
Purple Disco Machine ft. Eyelar
Dopamine
16
Lost Frequencies ft Calum Scott
Where Are You Now
17
Latto, Mariah Carey ft. DJ Khaled
Big Energy
18
Beyoncé
BREAK MY SOUL
19
Harry Styles
As It Was
20
Ardian Bujupi x Ledri
GELATO