Dj Saix – Top 20 Songs of 2022

SAIX, një nga shtyllat e postproduksionit në Top Albania Radio, DJ dhe Producer. Me fillesat e tij në radiot lokale në vendlindjen Gjirokastër, Saimir Mevlani, njohur ndryshe si SAIX, i është bashkuar stafit të Top Albania Radio-s prej vitit 2012.

Dj SAIX e keni dëgjuar prej kohësh tashmë në emisionin e tij në Top Albania Radio, “Top Albania Classics” çdo të shtunë me muzikën e tij të përzgjedhur të rrymës house dhe deep house. Zbuloni 20 këngët e zgjedhura për ju nga Dj SAIX…

1
Purple Disco Machine ft. Kaleta
Wake Up!
2
Diplo & Miguel
Don't Forget My Love
3
Dragonette x Sunnery James, Ryan Marciano vs. Cat Dealers feat. Bruno Martini
Summer Thing
4
Harry Styles
As It Was
5
Latto, Mariah Carey ft. DJ Khaled
Big Energy
6
Aitch, Ashanti
Baby
7
Snoop Dogg feat. Nas
Conflicted
8
MOUNT WESTMORE
Bad MF’s
9
Tai Verdes
LAst dAy oN EaRTh
10
Harry Styles
Daylight
11
Harry Styles
Late Night Talking
12
Glass Animals
Heat Waves
13
George Ezra
Green Green Grass
14
George Ezra
Gold Rush Kid
15
Disclosure x Raye
Waterfall
16
Bob Sinclar, Nyv
Borderline
17
J Paul Getto
The Devil's Hand
18
Whitesquare
Lady Cherry
19
Tove Lo
No One Dies From Love
20
Banx & Ranx, Rêve
Headphones