Dj Vini – Selected By 2022

Ervin Xhixho, i njohur si Dj Vini, ka filluar të luaj muzikë që në vitin 1996 në disa prej clube-ve të qytetit të tij të lindjes, Sarandë.  Në fund të vitit 1999 i bashkohet Top Albania Radios, si Dj profesionist. U bë i njohur me emisionin shumë të ndjekur “Radiomania”, të cilin e ka mbuluar teknikisht nga viti 2000-2005. Gjithashtu, gjatë viteve të para të punës në TAR ai mbulonte dhe emisionin “Goodmorning Albania”.

Dj Vini është një nga Dj rezidentë të Top Albania Radio-s, ndër ata që kanë më shumë vite që punojnë në familjen e madhe të kësaj radio dhe ndër ata që punën e bën me shumë pasion. Aktualisht në TAR, mbulon teknikisht si dhe përzgjedh muzikën në “Wake Up” si dhe mbulon pjesën teknike e artistike të emisionit “Ndryshe” me Salsano Rrapin dhe Adi Pojana. Zbuloni më poshtë 20 këngët e përzgjedhura nga ai për t’ju shoqëruar gjatë…

1
Jon Batiste
Freedom
2
Stromae
Fils de joie
3
Glass Animals
Heat Waves
4
Emeli Sandé
There Isn't Much
5
Lizzo
About Damn Time
6
Harry Styles
As It Was
7
Måneskin
Supermodel
8
Jungle ft. Rich The Kid
Escapeplan
9
Felix Jaehn
Do It Better
10
Bad Bunny
Tití Me Preguntó
11
Fedez, Tananai, Mara Sattei
La Dolce Vita
12
George Ezra
Gold Rush Kid
13
Bastille
Remind Me
14
Phoenix
Alpha Zulu
15
OneRepublic
West Coast
16
Paolo Nutini
Shine A Light
17
Sam Feldt, Salem Ilese
Hate Me
18
Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
Don’t you worry
19
Maggie Rogers
Want Want
20
Alvaro Soler, Topic
Solo Para Ti