Saix Dj’s Best of 2022

SAIX, një nga shtyllat e postproduksionit në Top Albania Radio, DJ dhe Producer. Me fillesat e tij në radiot lokale në vendlindjen Gjirokastër, Saimir Mevlani, njohur ndryshe si SAIX, i është bashkuar stafit të Top Albania Radio-s prej vitit 2012.

Dj SAIX e keni dëgjuar prej kohësh tashmë në emisionin e tij në Top Albania Radio, “Top Albania Classics” çdo të shtunë me muzikën e tij të përzgjedhur të rrymës house dhe deep house. SAIX sjell një buqetë me hitet klasike te House, ato që ju kujtojnë kohët më pak të ndërlikuara dhe që frymëzojnë brezat për krijimtari origjinale në vend të ripaketimit. Zbuloni 20 këngët më të mira të vitit të përzgjedhura për ju nga Dj SAIX…

1
Diplo & Miguel
Don't Forget My Love
2
Harry Styles
As It Was
3
Burna Boy
Last Last
4
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
5
Sigala, Talia Mar
Stay The Night
6
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
7
Latto
Big Energy
8
Glass Animals
Heat Waves
9
Imagine Dragons x J.I.D
Enemy
10
Elton John, Dua Lipa
Cold Heart
11
Aitch, Ashanti
Baby
12
Tiësto & Ava Max
The Motto
13
OneRepublic
West Coast
14
Jax Jones feat. MNEK
Where Did You Go
15
Fireboy DML & Ed Sheeran
Peru
16
George Ezra
Green Green Grass
17
Elton John, Britney Spears
Hold Me Closer
18
Lizzo
About Damn Time
19
Beyoncé
Break My Soul
20
Chris Brown
Under The Influence