The Playlist, Week of March 20th

Në këngën “Eat Your Young”, Hozier përshkruan një festë që përgatitet dhe shërbehet së bashku me kaosin që vjen me të. Sipas artistit, pista është një shije e 9 Rrathëve të Ferrit më konkretisht Rrethi i 3-të, Gluttony ose Grykësia. Kjo bazohet në pjesën e parë të veprës epike të Dante Alighierit, e njohur si Komedia Hyjnore. Kënga u para-publikua për herë të parë më 24 shkurt 2023 në një postim në rrjetet sociale të Hozier, së bashku me veprat artistike dhe listën e këngëve të EP-së.

Tori Kelly nuk zhgënjen kurrë. Edhe pse është një artiste që ka shumë vite në industrinë muzikore, ajo kurrë nuk ka marrë vlerësimin e duhur që meriton. Por fansat e saj janë gjithmonë aty për të. Me publikimin e këngës së saj të fundit, “missin u”, dëgjuesit e kanë pëlqyer shumë se si ajo e ka sjellë këtë këngë, duke na kthyer pas në kohë, me stilin e viteve 90′.

Me publikimin e albumit të tyre debutues, “Yourself or Someone Like You”, në vjeshtën e vitit 1996, Matchbox Twenty u mbajt si një nga legjionet e grupeve të kitarës “post-grunge” që pushtonin skenën pop amerikane në mes të asaj dekade. Së fundmi, ata kanë publikuar këngën e tyre “Wild Dogs (Running in a Slow Dream)”, pjesë e albumit të tyre më të fundit “Where the Light Goes”.

 

1
Hozier
Eat Your Young
2
Manuel Turizo
Triste
3
Nothing But Thieves
Welcome to the DCC
4
Usher
GLU
5
Tori Kelly
missin u
6
Amaarae
Reckless & Sweet
7
Matchbox Twenty
Wild Dogs (Running in a Slow Dream)
8
Adekunie Gold, Zinoleesky
Party No Dey Stop
9
MistaJam
Nothing Else Matter
10
Snakehips, Tkay Maidza
Show Me the Money
11
Sophie and the Giants ft. Mearsy
DNA
12
Spencer Sutherland
Cry
13
Miley Cyrus
River
14
Calvin Harris, Ellie Goulding
Miracle
15
PNAU, Khalid
The Hard Way
16
Maluma
La Reina
17
Twice
Set Me Free
18
NF
Motto
19
Meghan Trainor
Mother
20
Becky G, Omega
Arranca
21
Miley Cyrus
Jaded
22
ArrDee, Cat Burns
Home For My Heart
23
Miley Cyrus, Sia
Muddy
24
Whipped Cream
Rewind.. (But I Love You)
25
Jeleel!, Armani White
Gnarly!
26
Karol G
Mientras Me Curo Del Cora
27
Black Eyed Peas, Daddy Yankee
BAILAR CONTIGO
28
Lola Indigo, Luis Fonsi
CORAZONES ROTOS
29
ESCAPEPLAN, Reylovesu, & Sak Noel
Bad Girl
30
Big Time Rush and Maffio
Dale Pa 'Ya
31
Bebe Rexha
Heart Wants What It Wants
32
Diodato
Così Speciale
33
Francesca Michielin
quello che ancora non c'è
34
j-hope ft. J.Cole
‘on the street
35
Drake, 21 Savage
Spin Bout U
36
Nicki Minaj
Red Ruby Da Sleeze
37
Chlöe, Chris Brown
How Does It Feel
38
Fakear
Olele
39
Almost Monday
Only Wanna Dance
40
Jake Shears
Too Much Music
41
Claude
Ladada
42
Benson Boone
Sugar Sweet
43
Fred Again… The Streets, Dermot Kennedy
Mike (desert island duvet)
44
Marshmello, Manuel Turizo
El Merengue
45
Milky Chance
Living In A Haze
46
Latto
Lottery
47
Mae Stephens
If We Ever Broke Up
48
Tiziano Ferro
Addio Mio Amore
49
Loreen
Tattoo
50
RAYE
Ice Cream Man.