The Playlist, Week of March 13th

“River” është kënga e dytë nga albumi i tetë në studio i Miley Cyrus, “Endless Summer Vacation”. Miley tregon pasionin dhe përkushtimin ndaj një personi tjetër të rëndësishëm me një lirikë dashurie mbi një ritëm fantastik, sinth-pop. Pas strategjisë promovuese të “Flowers”, Miley njoftoi videoklipin e këngës përmes një para-publikimi më 7 mars 2023, tre ditë përpara se albumi dhe videoklipi të dilnin. Ajo vjen edhe me dy projekte të tjera në listë: “Jaded” dhe “Muddy” në bashkëpunim me Sia.

“Miracle” është bashkëpunimi i tretë mes DJ dhe producentit skocez Calvin Harris dhe këngëtares dhe kantautores britanike Ellie Goulding. Ata kanë punuar së bashku në “I Need Your Love”, në 2012 dhe “Outside”, në 2014. Ky bashkëpunim i ri u publikua nga Harris në 12 janar 2023, kur postoi një foto në studio me Ellie në rrjetet sociale. Kënga u luajt drejtpërdrejt për herë të parë në Lima, Peru në 24 shkurt 2023, si pjesë e listës së grupeve të Calvin për turneun e tij në Amerikën e Jugut 2023.

Drake & 21 Savage risjellin këngën hit të B.G.O.T.I. të vitit 1995 “Give Me Your Lov-N” në “Spin Bout U”, një R&B me rrymë të ngadaltë ku të dy artistët repojnë për t’u kujdesur për partnerët e tyre, ndërsa mburren për paratë dhe vlerën e tyre dhe duke u tallur me burra të tjerë që janë të interesuar për të njëjtat gra.

1
Miley Cyrus
River
2
Calvin Harris, Ellie Goulding
Miracle
3
PNAU, Khalid
The Hard Way
4
Maluma
La Reina
5
Twice
Set Me Free
6
NF
Motto
7
Meghan Trainor
Mother
8
Becky G, Omega
Arranca
9
Miley Cyrus
Jaded
10
ArrDee, Cat Burns
Home For My Heart
11
Miley Cyrus, Sia
Muddy
12
Whipped Cream
Rewind.. (But I Love You)
13
Jeleel!, Armani White
Gnarly!
14
Karol G
Mientras Me Curo Del Cora
15
Black Eyed Peas, Daddy Yankee
BAILAR CONTIGO
16
Lola Indigo, Luis Fonsi
CORAZONES ROTOS
17
ESCAPEPLAN, Reylovesu, & Sak Noel
Bad Girl
18
Big Time Rush and Maffio
Dale Pa 'Ya
19
Bebe Rexha
Heart Wants What It Wants
20
Diodato
Così Speciale
21
Francesca Michielin
quello che ancora non c'è
22
j-hope ft. J.Cole
‘on the street
23
Drake, 21 Savage
Spin Bout U
24
Nicki Minaj
Red Ruby Da Sleeze
25
Jovanotti
Ricordati di vivere
26
Skrillex, Nai Barghouti
Xena
27
Tiësto & Solardo feat. Poppy Baskcomb
I Can’t Wait
28
Gorillaz, Bad Bunny
Tormenta
29
Chlöe, Chris Brown
How Does It Feel
30
Fakear
Olele
31
Almost Monday
Only Wanna Dance
32
Jake Shears
Too Much Music
33
Claude
Ladada
34
Mimi Webb
Freezing
35
Sigala, Mae Muller, Caity Baser, Stefflon Don
Feels This Good
36
Benson Boone
Sugar Sweet
37
Fred Again… The Streets, Dermot Kennedy
Mike (desert island duvet)
38
Marshmello, Manuel Turizo
El Merengue
39
Aime Simone
Baby Don’t Quit
40
Major Lazer, Major League Djz, Joeboy
Designer
41
Milky Chance
Living In A Haze
42
Latto
Lottery
43
Mae Stephens
If We Ever Broke Up
44
Ayra Starr
Rush
45
Tiziano Ferro
Addio Mio Amore
46
Loreen
Tattoo
47
Ultra Q
VR Sex
48
Klingande, VARGEN
Kids On The Run
49
RAYE
Ice Cream Man.