Timeless Playlist, Week of January 23rd

Videoklipi zyrtar i Metallica për “Screaming Suicide” është lançuar së fundmi dhe do të jetë pjesë e albumit të tyre më të fundit “72 Seasons”. “Screaming Suicide” adreson fjalën tabu të vetëvrasjes”, thotë James Hetfield. Qëllimi është të komunikojmë për errësirën që ndjejmë brenda. Është qesharake të mendosh se duhet të mohojmë që kemi këto mendime. Në një moment apo në një tjetër, shumica e njerëzve kanë menduar për të. Të përballesh me të do të thotë të flasësh të pathënat.

Artisti Alt-J vjen në listën e kësaj jave të “Timeless Playlist” me dy projekte muzikore. I pari është “Matilda”, i cili i dedikohet pikërisht një personi të afërm të tij. Më pas, ai vjen me këngën “Taro”, shkëputur nga albumi i tij “An Awesome Wave”. Pamjet e videoklipit që e shoqëron janë nga filmi i bukur i vitit 1988 “Powaqqatsi: Life in Transformation”. Albumi i ri i tij “The Dream” del më 11 shkurt,

Në listë është gjithashtu edhe këngëtari mjaft i njohur, Justin Bieber, i cili vjen me projektin “Lonely”, në bashkëpunim me Benny Blanco. Këtë këngë ai ia dedikon fëmijërisë së tij, të cilën nuk mundi ta shijonte dot për shkak të fillimit të karrierë së tij muzikore dhe arritjes së një fame mjaft të madhe në një moshë relativisht të vogël.

1
Kali Uchis
I Wish You Roses
2
boygenius
Emily I’m Sorry
3
Matt Maltese
Driving Just To Drive
4
Noel Gallagher’s High Flying Birds
Easy Now
5
Metallica
Screaming Suicide
6
Adam Lambert
Holding Out For A Hero
7
Restless Road
On My Way
8
Duncan Laurence
Arcade
9
Anwar
How Can I Do
10
Lo-Fang
You’re The One That I Want
11
Alex Ebert
Truth
12
Syd Matters
Passe muraille
13
Alt-J
Matilda
14
London Grammar
Hey Now
15
Benjamin Clementine
Cornerstone
16
Tamino
Indigo Night
17
Alt-J
Taro
18
Justin Bieber
Lonely
19
Naughty Boy
La La La
20
Adele
Million Years Ago
21
Besnon Boone
In The Stars
22
Justin Timberlake feat Alicia Keys
Morning Light
23
Macklemore & Ryan Lewis
Can’t Hold Us
24
Isak Danielson
Broken
25
P!nk
Never Gonna Not Dance Again
26
Conan Gray
Heather
27
Miguel
Sure Thing