Top 50 Songs of 2022 – International Hits

Klasifikimi i Top 50 këngëve të huaja është një traditë që Top Albania Radio vazhdon ta mbajë gjallë edhe këtë vit. Padyshim ky vit ka qenë mjaft prodhues dhe krijues kur bëhet fjalë për krijimin e projekteve të reja muzikore. Në fund ajo çka synohet nga çdo artist është klasifikimi në vendet e para për të arritur një sukses sa më të denjë.

Këtë vit list kryesohet nga artisti britanik Harry Styles me projektin e tij “As It Was”, pjesë e albumit të tij mjaft të suksesshëm, i cili ka thyer rekorde shikueshmërie, jo vetëm në Shqipëri por edhe në listat ndërkombëtare. Ai ka arritur jo vetëm të zërë vendin e parë, por edhe disa vende të tjera në listë me projektet e tij të ndryshme.

The Weeknd mbetet gjithashtu një ndër këngëtarët më të dëgjuar dhe të kërkuar këtë vit. Projekti i tij “Sacrifice” mban vendin e dytë në këtë Top 50. Suksesi i tij duket edhe tek turi botëror që është duke realizuar, i cili ka shitur në mënyrë rekord çdo biletë. Pranë tij renditen edhe artistë të tjerë si: Lizzo, Beyonce, Sam Smith dhe Coldplay. Këtë vit ka patur dukshëm një dominancë të muzikës R&B dhe muzikës elektronike.

1
Harry Styles
As It Was
2
The Weeknd
Sacrifice
3
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
4
Lizzo
About Damn Time
5
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
6
Beyoncé
Break My Soul
7
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
8
Coldplay
Humankind
9
Måneskin
Supermodel
10
Harry Styles
Daylight
11
Chris Brown
Under The Influence
12
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
13
Asake
Terminator
14
Beyoncé
Alien Superstar
15
Rema, Selena Gomez
Calm Down
16
Black Eyed Peas, Anitta, El Alfa
Simply The Best
17
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
18
Lil Nas X
Star Walkin'
19
Aiello
Paradiso
20
Train, Jewel
Turn the Radio Up
21
Static & Ben El x 24kGoldn
Bella
22
Fivio Foreign, Kanye West, Alicia Keys
City of Gods
23
Jessie Murph
Pray
24
Emeli Sandé
There Isn't Much
25
George Ezra
Green Green Grass
26
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito
27
Paolo Nutini
Radio
28
Muse ft. Elisa
Ghosts (How Can I Move On)
29
Fast Animals and Slow Kids feat. Ligabue
Il tempo è una bugia
30
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye
31
Elisa
O Forse Sei Tu
32
Kalush Orchestra
Stefania
33
Charlie Puth
Light Switch
34
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
35
Burna Boy
Last Last
36
Harry Styles
Matilda
37
Bastille
Remind Me
38
Cat Burns ft. Sam Smith
Go
39
Jawny, Beck
Take It Back
40
John Legend x Saweetie
All She Wanna Do
41
Spencer Sutherland
Everybody
42
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
43
Netsky & Rita Ora
Barricades
44
Alfa, Mr Gabriel
You Make Me So Happy
45
Macklemore, Tones and I
Chant
46
Luude & Mattafix
Big City Life
47
Lauv
Kids Are Born Stars
48
Jovanotti & Sixpm
I love you baby
49
Jack Harlow
Dua Lipa
50
Stormzy
This Is What I Mean