Aktualitet Politikë

Rama propozoi ndryshime në qeveri, Basha: Nuk i shpëtoni dot drejtësisë me tubime partiake!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ndryshimeve të propozuara nga kryeministri Edi Rama në kabinetin qeveritar gjatë mbledhjes së Asamblesë së PS.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Basha shkruan se qeveria e damkosur nga SPAK për aferën e inceneratorëve nuk i shpëton dot drejtësisë me tubime partiake.

Basha inkurajoi drejtësinë të vijojë punën për hetimin e aferës së inceneratorëve, sterilizimit dhe çdo denoncimi për korrupsionin shtetëror në çdo hallkë.

 “Qeveria e damkosur nga SPAK për aferën e inceneratorëve nuk i shpëton dot drejtësisë me tubime partiake ku bashkë i bën vetëm frika e ndëshkimit prej zullumeve që kanë bërë në kurriz të shqiptarëve.

Drejtësia duhet të vijojë punën e saj për hetimin e aferës së inceneratorëve, sterilizimit dhe çdo denoncimi për korrupsionin shtetëror në çdo hallkë. E pandikuar nga presioni qeveritar apo politik i kujtdo qoftë. Kjo është mënyra e vetme për të vënë para drejtësisë abuzuesit me pasuritë e shqiptarëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre që e kanë lënë Shqipërinë peng të Edi Ramës”- shkruan Basha.