Celebrities Showbiz

Rasti i fundit me Florence Pugh tregon se edhe aktorët mund të goditen me sende gjatë eventeve…

Këngëtarët nuk janë të vetmit në rrezik nga objektet fluturuese. Videoja e shpërndarë në mediat sociale tregoi aktoren Florence Pugh duke u goditur në fytyrë nga diçka e hedhur nga audienca në premierën e filmit “Dune: Part Two” në São Paulo, Brazil gjatë fundjavës.

Pugh po pozonte për foto me aktorët Austin Butler, Timothée Chalamet dhe Zendaya në momentin e incidentit. Nuk dihet se kush e ka hedhur objektin e panjohur. Sipas Entertainment Weekly, incidenti ndodhi menjëherë pasi Pugh kishte folur në një panel për filmin e ardhshëm. Pugh u shpreh gjatë eventit:

Kam kaluar një kohë të mrekullueshme duke ardhur dhe thjesht duke u ndeshur me këta njerëz, e lëre më të punoj me ta. Ardhja këtu, fuqia në këtë dhomë, është për shkak të filmit të parë, dhe ne e ndjemë këtë kur dilnim në xhirime çdo ditë. Kështu që ndihem vërtet, shumë e veçantë të jesh këtu me të dytin.

Vitin e kaluar, disa artistë si Bebe Rexha dhe Harry Styles janë goditur në skenë nga sendet e hedhura nga publiku gjatë koncerteve.