Sport

Real Madrid hap dyert për superyllin francez Kylian Mbappé!

Saga e transferimeve të Kylian Mbappe që po shpaloset ishte ende e pazgjidhur për PSG-në këtë sezon. Pala franceze nuk la asnjë rrugë të pashkelur në përpjekjet e tyre për të bindur sulmuesin me një kontratë të re. Pasi provoi gjithçka pa sukses, PSG tani mund të marrë në konsideratë spekulimet rreth të ardhmes së Mbappe me gjigandët e La Liga-s përpara se të mbyllet dritarja e transferimeve.

Dhe tensionet me drejtuesit janë zbutur deri në atë pikë sa thuhet se bisedimet janë duke u zhvilluar për të gjetur një mënyrë për të shmangur një largim të lirë nga plasaritja me djalin nga Bondy në fund të sezonit.

Real Madrid, i cili mund të shpresojë të mirëpresë Mbappé këtë verë për të zëvendësuar Karim Benzema, prandaj do të duhet të presë edhe një kohë. Megjithatë, kjo nuk e pengon median spanjole “Voz Populi” që t’i marrë të gjitha me këmbën e gabuar dhe të nxjerrë një ekskluzivitet, që duket shumë i pamundur.

Sipas mediave, Kylian Mbappé mund të nënshkruajë sot për Real Madridin. Në një skenar të dyshimtë, “Voz Populi” njofton se Florentino Pérez ka vendosur të marrë masa dhe se PSG, e bllokuar nga “Fair Play” financiar, veçanërisht për të përfunduar marrëveshjen e Kolo Muanit, ka vendosur të dorëzohet.

Real Madrid pretendoi se ata do të ofronin deri në 175 milionë dollarë, që përfshin një bonus. Fituesi 14 herë i Ligës së Kampionëve do të bënte ofertën fillestare prej 130 milionë dollarësh për të tunduar PSG-në në ndjekje të Mbappes. Siç qëndron, situata e kontratës së yllit francez po kthehej në një bllokim pasi PSG-së mund t’i duhet të shkarkojë Kylian Mbappe nëse nuk mund ta detyrojë atë të nënshkruajë një kontratë të re këtë sezon.