Bota

Shuhet aktorja e njohur Pamela Salem!

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare aktorja e njohur, Pamela Salem, e cila u bë e famshme për rolin e saj në një nga filmat e spiunit më të dashur James Bond. Salem pushtoi ekranet dhe zemrat e fansave kur ajo u shfaq përkrah Sean Connery në filmin “Never Say Never Again” në vitin 1983.

E ndjera mbahet mend gjithashtu dhe për rolet e saj në EastEnders dhe në spektaklet “General Hospital” and ER. Pamela lindi në Indi dhe më pas studioi në universitetin e Heidelberg, përpara se të ndiqte shkollën e Dramës. Në fund të viteve 1980, ajo u shfaq në 37 episode të EastEnders si Joanne. Ajo do të vazhdonte gjithashtu të luante në shfaqje hit si ER dhe The West Wing. Salem ishte gjithashtu e njohur për audiencën më të re në atë kohë me rolin e saj në shfaqjen televizive për fëmijë Into The Labyrinth.

Në vitin 1983, ajo luajti së bashku me aktorin Sean Connery në Never Say Never Again, duke luajtur rolin e Miss Moneypenny. Producenti i saj në Big Finish, David Richardson tha: “Pamela Salem ishte e bukur dhe ne të gjithë e donim atë. Sa herë që kishte një regjistrim të Big Finish për të, ajo do të fluturonte nga Miami.”