Bota

Shuhet gruaja e Warwick Davis, yllit të “Harry Poter”!

Fatkeqësisht ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare Samantha Davis, gruaja e yllit të Harry Potter, Warwick Davis. “Vdekja e saj ka lënë një vrimë të madhe në jetën tonë si familje. Më mungojnë përqafimet e saj,”-tha Warwick ndërsa njoftoi vdekjen e gruas së tij në një nderim të përzemërt.

Ai vazhdoi duke e përshkruar bashkëshorten e tij të ndjerë si njeriun e tij më të besueshëm dhe një mbështetëse e zjarrtë e gjithçkaje që ai bërë në karrierën e tij. “Ajo ishte një personazh unik, diellore, ajo kishte një sens humori të keq dhe gjithmonë qeshte me shakatë e mia të këqija,”-shtoi ai në deklaratën e tij.

Shkaku i vdekjes së Samantha Davis ende nuk dihet, por mendohet të ketë ardhur për shkaqe natyrale. Gjithashtu edhe komentet e fansave të familjes Davis ishin një mbështetje shumë e madhe për këta të fundit. Ata kanë treguar një mbështetje shpirtërore në këto momente të vështira të tyre.

Rikujtojmë, se seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua nga CEO David Zaslav në një event të kompanisë. “Ne nuk kemi emocione lidhur me Harry Potter“,-tha ai, duke diskutuar strategjinë e WBD për ekskluzivitetin. “Filmi i fundit është bërë më shumë se 12 vjet më parë.”

Gjithashtu, Zaslav deklaroi se ai u takua vetëm disa javë më parë me J.J. K. Rowling, autoren e librave të famshëm, në Londër. “Isha në Londër disa javë më parë me Casey [kreu i HBO dhe Max, Casey Bloys] dhe Channing [drejtuesi i WBD TV Channing Dungey] dhe kaluam shumë kohë me J.J. K dhe ekipin e saj. Të dyja palët janë të lumtur për të rindezur këtë ekskluzivitet. Bisedat tona kanë qenë të shkëlqyera dhe nuk mund të ishim më të emocionuar për atë që do të vijë. Mezi presim të ndajmë një dekadë histori të reja me fansat në mbarë botën në Max.”