Aktualitet Politikë

Tensione në protestën e opozitës, protestuesit hedhin molotov drejt Kryeministrisë!

Protestuesit kanë përdorur molotiv, kapsolle dhe shashka gjatë protestës së opozitës që po mbahet sot para Kryeministrisë.

Disa nga protestuesit kanë hedhur lëndët e rrezikshme në drejtim të godinës, ndërsa policia qëndron në kordon.

Madje protestuesit kanë goditur gardhin ndarës mes policisë dhe qytetarëve, duke e rrëzuar në tokë dhe i janë afruar kordonit.

Disa prej tyre kanë hedhur edhe sende në drejtim të godinës, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Vijon…