Celebrities Gossip Showbiz

“Ti je budalla”, Romeo dhe Egla debatojnë me ulërima!

Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Këtë vit synimet janë akoma më të mëdha ndërsa shtëpia është më mbresëlënëse. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektakli arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm.

Kënga që banorët duhet të krijonin është kthyer në një “mollë sherri” mes Eglës dhe Romeos. Dy banorët kanë debatuar me tone të larta, teksa Egla nuk është dakord me faktin që pjesë e këtij projekti të jetë dhe Erjola, e cila ka 90 ditë qëndrimi në shtëpi. Sipas Eglës, banorët nuk mund të pranojnë Erjolën dhe të lënë jashtë Lidin, i cili shprehur dëshirën për të qenë pjesë por u refuzua nga Romeo.

Egla: Unë nuk jam bashkëpunuesëe në pisllëqet që bën ti. Jul itë ka thënë që e do vëmenjne vetëm për vetëm, jo unë.

Romeo: Këto janë mesazhet e tua fallco, nis nga vetja, fillo nga vetja.

Egla: Ti e do protagonizmin për vete, je budalla

Romeo: Mbështeti njerëzit që kanë qejf të marrin pjesë, mbështeti, hapju rrugën, bahskëpuno.

Egla: Ti shkon nga fryn era, këto janë pisllëqe zemra. Morët një projekt dhe e shqyet sepse ju vjen keq për njerëz, këtë bëni dhe atje jashtë. Nga ju, tek shkallët e tjera të jetës sociale.

Romeo: Është kauza jote e re kjo?

Egla: Nuk është kauzë, është një gjë që ndodh në shoqërinë tonë.

Ditën e djeshme banorët që janë ende pjesë e shtëpisë prej natës së parë të edicionit mbushin 100 ditë qëndrimi në shtëpi. Me këtë rast tashmë është koha që të zbulohet edhe nata e madhe e finales. Në prime-n e sotëm do të komunikohet për banorët ashtu edhe për të gjithë shikuesit data e finaljes së madhe të këtij edicioni, nata ku do të shpallet fituesi.