Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Tre filmat që Brad Pitt do të donte të mos i luante: “E urreja të punoja…”!

Ylli i kinematografisë Brad Pitt ka zbuluar se në cilët filma urrente të punonte. Aktori hollivudian nuk mund të zgjidhte gjithmonë se cilat role do të luante, por falë talentit dhe pamjes së tij, ai arriti role të rëndësishme që i sollën sukses dhe njohje në mbarë botën. Kështu zbuloi Brad Pitt se ishte vazhdimisht në situatën e luajtjes së roleve që nuk ishin interesante për të. Një prej tyre ishte filmi i vitit 1994 “Interview with the Vampire” i cili fitoi më shumë se 225 milionë dollarë globalisht.

“E urreja të punoja në këtë film. Më pëlqeu ta shikoja, por absolutisht e urreja të punoja në të”-tha Pitt, i cili dikur zbuloi se ata e xhiruan pothuajse të gjithë filmin në errësirë, gjë që e shqetësoi. Aktori gjithashtu u përpoq të dilte nga kontrata për filmin “The Devil’s Own”, në të cilin luajti me Harrison Ford dhe i përshkroi xhirimet si pjesën më të papërgjegjshme të filmit që ka parë ndonjëherë.

Pitt ishte i ngarkuar me probleme në prapaskenë dhe pretendon se e vetmja arsye pse nuk u dorëzua ishte që të mos paditej. Në fund, aktori ka treguar se nuk ka mbetur i kënaqur me filmin “Troy” të Wolfgang Petersen. Edhe pse eposi historik pati një sukses të konsiderueshëm, aktori pohon se nuk ishte i kënaqur duke investuar kaq shumë kohë dhe përpjekje për fizikun dhe performancën e tij për t’u portretizuar si i bukur dhe i pashëm.

Ai më parë tha se ishte i zhgënjyer me filmin dhe ishte i çmendur nga fakti që epika e lashtë ishte bërë komerciale. Megjithatë, aktori nuk ka më probleme të tilla. Tani ai mund të zgjedhë se në cilin film do të luajë dhe vitin e kaluar u zbulua se aktori refuzoi rolin e “Killer” të Netflix sepse mendonte se ishte shumë i dhunshëm. Së fundmi Pitt është akuzuar nga regjisori Ed Zwick se ka pasur një sjellje jo të mirë gjatë xhirimeve të një filmi ikonik “Western Legends of the Fall”. Ylli i ‘Once Upon a Time in Hollywood’ dyshohet se është përfshirë në një konfrontim fizik me Zwick gjatë xhirimeve për klasikun e vitit 1994.