Celebrities Showbiz

Zbulohet data e kthimit të Princit William në punë pas diagnostikimit të kancerit të Kate Middleton!

Princi William ka njoftuar datën e kthimit të tij në angazhimet publike pas diagnozës së kancerit të gruas së tij Kate. Për javët e fundit, Uilliam ka kaluar kohë me Princeshën e Uellsit dhe tre fëmijët e tyre, Princin George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis, gjatë pushimeve të tyre të Pashkëve nga shkolla.

Pushimet erdhën menjëherë pasi Kate, 42 vjeçe, zbuloi në një video emocionuese se po i nënshtrohet trajtimit për kancerin. Megjithatë, është konfirmuar se ai do të kthehet në detyrat publike të enjten (18 prill), me dy vizita në organizata si në Surrey ashtu edhe në Londrën Perëndimore.

Vizita e tij e parë do ta shohë atë të vizitojë Surplus to Supper, një organizatë bamirëse e shpërndarjes së ushqimit të tepërt, ku ai do të shohë se si ushqimi i tepërt mblidhet, ripaketohet dhe më pas i dorëzohet komunitetit lokal. Më pas, ai do të jetë në një qendër rinore në Londrën Perëndimore, e cila merr dërgesa nga Surplus në Supper dhe do të dëgjojë se si kjo i mbështet të rinjtë.

Angazhimi i fundit zyrtar mbretëror i William ishte më 20 mars, kur ai bëri një vizitë në kazermën Combermere pranë Windsor, ku u takua me anëtarët e Gardës Uellsiane në rolin e tij si kolonel i saj. Vetëm disa ditë më vonë erdhi lajmi për kancerin e gruas së tij Kate.