Bota

Zbulohet shkaku i ndarjes nga jeta së producentit të “Euphoria”, Kevin Turen!

Fatkeqësisht së fundmi u nda nga jeta Kevin Turen, producent në “Euphoria” dhe “The Idol” të HBO-së. I ndjeri ndërroi jetë si pasojë e komplikimeve të shumta në zemër. Mjekët renditën gjithashtu sëmundjen e arterieve koronare si një tjetër faktor të rëndësishëm.

Turen ka lindur në Manhatan dhe ka studiuar kinema në Universitetin e Kolumbias përpara se të fillonte karrierën e tij. Ai bëri debutimin e tij si producent në filmin e vitit 2005 “Wassup Rockers” nga regjisori Larry Clark. Ai do të vazhdonte të prodhonte një sërë filmash artistikë duke përfshirë “Operacionin Endgame”.

Projektet e tjera përfshijnë “Arbitrage” me Richard Gere, “All Is Lost” me Robert Redford dhe dy filma të tjerë me Levinson, “Assassination Nation” dhe “Malcolm & Marie”. Së fundmi ai prodhoi filmin e Nicolas Cage dhe Pedro Pascal “The Unbearable Weight of Massive Talent”, “Mia Goth’s X and Pearl” dhe “Euphoria and The Idol” nga HBO.

I ndjeri ka lënë pas gruan e tij 11-vjeçare Evelina dhe fëmijët e tyre. Vdekja e Turen është fatkeqësisht tragjedia e dytë që godet “Euforina” të HBO-së këtë vit, pas vdekjes tragjike të yllit Angus Cloud. Aktori, ndërroi jetë në moshën 25-vjeçare për shkak të një mbidoze aksidentale.