04/2024

Nuk mungojnë lotët! Liami, Erjola, dhe Françeska rrëfejnë historitë personale
Nga loja, tek finalistët/Graciano, Erjola, Liami dhe Françeska flasin në “BBV – Live nga shtëpia”
Pharrell Williams paditet nga artistja e njohur P!nk, shkak bëhet emri i markës së tij!
Dështimi i zgjedhjeve në Veri, Lista Srpska: Ishim të gatshëm t’i ndërrojmë kryetarët, por s’deshëm të luajmë lojën e regjimit në Prishtinë!
Anulohet vizita zyrtare e Presidentit Erdoğan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 9 maj!
Dështojnë votimet në veri të Kosovës! Lista Serbe bojkotoi, nuk shkarkohen kryetarët e Zveçanit, Leposaviqit, Zubik Potokut dhe Mitrovicës së Veriut!
Bojkoti i zgjedhjeve në 4 komunat në veri të Kosovës, Osmani: Presion nga Beogradi!
Batuta dhe komente “pikante”, Juli, Egla dhe Heidi komentojnë ngjarjet e BBVIP
Tramvaji del nga shinat, 15 të plagosur në Kaliforni!
Paketa e ndihmës për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin të martën në Senat!
Ngjarjet e shtëpisë mes batutash, Juli, Egla flasin në “BBV – Live nga Shtëpia”
Manchester City pret United në Wembley! “Djajtë e Kuq” kualifikohen mes drithërimash në finalen e FA Cup!
Real Madrid – Barcelona/ Ancelotti revolucion në mbrojtje, Xavi me më të mirët!
“Selected By” sonte në orën 22:00 nga Dori Dj!
Ministri i Jashtëm izraelit kritikon takimin e Erdogan me liderin e Hamasit!
BBV – Live nga Shtëpia/ Egla-Julit: “Si ia bën pa u shkrydhur? Ke tre muaj pa bërë gjë…”!
Pak vota në Veri, shqiptarët mbesin në krye të komunave me shumicë serbe!
SHBA kërkon ndalimin e tij, TikTok paralajmëron: Do të cenonte fjalën e lirë të 170 milionë amerikanëve!
Roza-Romeos: Më ke hequr nga Instagrami se e kishe të dashurën xheloze
Votimi në Veri, shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in!
Presidenti turk Erdogan do të vizitojë Irakun javën e ardhshme!
SHBA/ Kandidatët për president me qasje të ndryshme ndaj ekonomisë!
Meta nuk tërhiqet nga sulmet drejt SPAK as pas reagimit të ndërkombëtarëve, kreu i PL: Nëse nuk foli Dumani, por sozia e tij…
Romeo dhe Meritoni bëjnë paqe, përloten në “Big Brother Live nga Shtëpia”
BBV – Live nga Shtëpia/ Erjola: “U mundova të jem një pykë e lezetshme”!
BBV – Live nga Shtëpia/ Heidi Baci: “Vajza më inteligjente në shtëpi është…”!
BBV – Live nga Shtëpia/ Egla për 100 ditët në shtëpi: Kjo eksperiencë më ka rritur, nuk mbaj mëri askënd!
BBV – Live nga Shtëpia/ Romeo për debatet me Meritonin: Shumë gabim, e shoh finalist!
PSG eleminoi Barcelonën në Champions, nuk përmbahet Luis Enrique
Inzaghi: E hëna ditë speciale për Interin!
BBV – Live nga Shtëpia/ Romeo dhe Heidi së shpejti prindër?!
BBV Live nga Shtëpia/Mes lotësh e përqafimesh pajtohen Meritoni dhe Romeo!
Turizmi rrit pagat, në Sarandë 1 mijë euro në muaj pagesa për një sanitare!
Java kur jeta në Dubai ndaloi…
Lufta e Dytë Botërore, del e vërteta se si George W. Bushi i shpëtoi kanibalëve…
Protestë në Roskovec e Dimal, banorët kundër ndërtimit të termocentralit në fshatin Suk 1!
Washington Post: Sasia e parë e armatimeve nga SHBA-ja mbërrin brenda një jave në Ukrainë!
Erion Veliaj pret Presidentin dhe Sekretarin e Federatës Ndërkombëtare të Motoçiklizmit!
Varr masiv në Gaza, zbulohen mbi 50 trupa palestinezë