Fashion

6 mënyra si të përmirësosh stilin e përditshëm!

Të gjithë jemi mësuar tashmë me ato ditë kur thjesht nuk mund të veshësh asgjë përveç streceve apo tutave, por çfarë të bësh kur të duhet të dukesh më të tërhequr së bashku? Ka disa truke stilimi që do t’i shtojnë menjëherë shkëlqimin pantallonave, xhupit dhe atleteve tuaja, duke siguruar që nuk do të ndiheni të mërzitur me këto elemente sportive.

Veshjet e përditshme sportive kanë qenë element kryesor për vite me rradhë, por ishte pandemia që me të vërtetë e pa atë të përshpejtohej ndërsa kodet e veshjes u zbutën dhe brenda natës u bë një pjesë e dollapëve tanë që papritmas ia vlente të investonim. Këto janë artikuj që mund të jenë bazë e fortë për garderobën tuaj të përditshme, jo vetëm për një klasë joga, ashtu si Kendall Jenner dhe Hailey Bieber tregojnë se tregojnë se veshjet e sportit mund të përmirësohen shumë më tepër sesa thjesht kompleti i zakonshëm i stërvitjes.

1 . Strece dhe lëkurë

Baza e veshjes suaj mund të jetë një çantë palestre e rehatshme dhe shumë e rastësishme, por nëse e bëni kontrast me artikujt më të zgjuar që keni, pamja juaj bëhet menjëherë më luksoze. Tre artikujt që do të bëjnë të duken bukur një palë strece janë si më poshtë: një xhaketë lëkure, e ndjekur nga një kapele e thjeshtë bejsbolli, si stili i qëndisur me logo të Balenciaga, dhe një lëkurë të bukur.

2. Xhaketa ‘retro track’

Nëse drekë me strece dhe kapele bejsbolli nuk është gjëja juaj, veshjet sportive të viteve ’70 ofrojnë një qasje elegante dhe stilistike për veshjen jashtë detyrës – dhe kapiteni i ekipit është një xhaketë stili retro, e cila duket pa mundim e lezetshme e veshur me të zbehta. lani xhins dhe atlete. Bashkëpunimi i Sporty & Rich me Lacoste ka prodhuar një lojë sportive seriozisht aspiruese, me xhaketën e saj përpara me zinxhir duke u bërë shpejt një yll i vërtetë i pistave. Vishni me xhinse të gjata, me këmbë të gjera të Mother’s ‘The Ditcher’, të cilat janë pjesë e redaktimit tonë NET SUSTAIN të veshjeve të konsideruara, plus disa atlete shumëngjyrëshe nga lidhja e vazhdueshme e stilistit britanik Wales Bonner me Adidas Originals. Përndryshe, kombinoni me pantallonat sportive të përshtatshme nëse jeni të guximshëm në palestrën.

3. Ngrini një park me fund + taka

Një mënyrë tjetër për të përmirësuar stilin e përditshëm është versioni i zi i rëndë i Wardrobe NYC dhe të ndërrosh atletet me stileto të spikatura. Sandalet me rripa ‘Leva’ të Manolo Blahnik janë një kasafortë e përjetshme që duken të shkëlqyera të kombinuara me një fund xhins të errët, provoni stilin e shkëlqyeshëm, por super të lezetshëm të zbukuruar me të JW Anderson, më pas plotësoni pamjen me syze dielli të mëdha. Truku këtu është të përqafoni kontraste të pamundura.

4. Përzierje në veshje

Një bluze me kapuç dhe xhinse mund të tingëllojnë si lloji i veshjes që do të vishnit për të kryer punët dhe pak më shumë, por nëse i zgjidhni me kujdes veshjet tuaja, kjo është pamja perfekte e fundjavës. Së pari, duhet t’i kushtoni vëmendje larjes së xhinseve, pasi nuancat më të errëta të indigos – si p.sh. Për të kompletuar pamjen, vishni një xhaketë sportive të mprehtë. Stili i tweed-it me dy krahë i Isabel Marant do t’i shtojë strukturë hoodie-ve të lezetshme dhe të relaksuar të Loewe.

5. Përdorni bizhuteri ari 

Çelësi për të mbajtur një pamje luksoze të ‘veshjeve të çrregullta’ është t’i kombinoni ato me syze dielli dhe bixhuteri. Një palë rrathë floriri bëjnë mrekulli për të  një kapuç dhe xhinse (ne e duam stilin e veshur me ar të Jennifer Fisher ‘Lilly’), ndërsa një orë vezulluese, siç është ‘Panthère de Cartier’ e artë e Cartier, mund të jetë me të vërtetë e bukur. Nuancat retro me buzë ari nga ato si Syzet Prada ose Syzet Gucci janë një mënyrë e sigurt për t’i sjellë pak indiferencë veshjeve sportive.

6. Shtoni aksesorë

Kur jeni në dyshim përqendroni të gjithë vëmendjen te aksesorët, pasi këto mund të jenë çelësi për të shtuar stilin në modë. Atletet me rrjetë ‘Cloudflow’ të On sjellin freski pastel në Lycra nga lart te këmbët, ndërsa atletet ‘Flow’ të stilit të viteve ’70 të Loewe janë një zgjedhje elegante për këdo që planifikon të vrapojë për punë. Mos i neglizhoni as gjërat thelbësore, pasi një kapele bejsbolli (provoni Jacquemus ose Sporty & Rich) ose çorapet e bardha të tërhequra janë detaje të vogla që mund të transformojnë vërtet dukjen e një veshjeje.