Celebrities Magazine Showbiz

Adam Sandler merr çmimin Mark Twain për kategorinë ‘American Humor’!

Adam Sandler vendosi dorën e tij mbi bustin prej bronzi të Mark Twain dhe spekuloi se një ditë mund të jetë arma e përdorur për të më goditur në gjumë. Një mori anëtarësh të komedisë dhe argëtimit u mblodhën në Qendrën Kennedy të Uashingtonit, ndërsa Sandler iu dha çmimi Mark Twain për kategorinë ‘American Humor’. Prezantuesit dhanë dëshmi për jetëgjatësinë krijuese të Sandler, ndërsa herë pas here u tallnin me prodhimin e tij të pabarabartë të filmit dhe tendencën për të hedhur të gjithë miqtë e tij në filmin e tij.

Partneri për një kohë të gjatë i Sandler në shkrim dhe prodhim, Tim Herlihy, tha me shaka se dyshja ishin përgjegjës për 31 filma me një rezultat të kombinuar Rotten Tomatoes prej 59. Buscemi, i njohur kryesisht për role dramatike dhe shpesh të dhunshme, portretizoi një varg personazhesh komike në filmat Sandler.

Ai e merr shumë seriozisht komedinë e tij. Unë qesh fort me gjithçka që bëj me të. Vetëm këngët e tij komike e meritojnë këtë shpërblim. Në momentin që e takuat, e dinit që Adami do të bëhej një yll i madh. Dhe po ashtu edhe Adami.

Për të nxjerrë në pah energjinë komike në dukje të pakufishme të Sandler-it, Apatow luajti një video të vjetër që ai regjistroi të një të riu Sandler duke bërë shaka duke thirrur një ushqim lokal në kohën e tij të lirë për të provuar zëra të ndryshëm komikë. Sandler, së pari erdhi në vëmendjen kombëtare si anëtar i kastit në “Saturday Night Live”. Pasi u pushua nga kasti pas një periudhe pesëvjeçare, Sandler filloi një karrierë jashtëzakonisht të suksesshme në film që ka përfshirë më shumë se 30 filma, duke fituar mbi 3 miliardë dollarë në mbarë botën.

Hitet kryesore të Sandler përfshijnë “Happy Gilmore”, “The Wedding Singer” dhe “You Don’t Mess with the Zohan”. Edhe pse i njohur kryesisht për komedinë slapstick dhe personazhet e rritur, ai ka shkëlqyer në role të shumta dramatike në filma si “Punch Drunk Love” dhe “Uncut Gems”.  “SNL” ka siguruar më shumë se pjesa e tij e 24 marrësve të Mark Twain. Sandler është anëtari i shtatë i kastit që merr çmimin. Krijuesi dhe producenti i shfaqjes Lorne Michaels fitoi në 2004. Ceremonia do të transmetohet në nivel kombëtar në CNN më 26 mars.