Celebrities Gossip Showbiz

Ben Affleck reagon pas fotove ku shfaqet i mërzitur gjatë mbrëmjes së “Grammy Awards”!

Në rast se e kishit humbur, aktori i Gone Girl mori pjesë në ceremoni me bashkëshorten e tij Jennifer Lopez, e cila po jepte një çmim. Megjithatë, mbrëmja nuk shkoi ashtu siç e kishte planifikuar. Fotot dhe videot e Affleck në ngjarje u shndërruan në meme pasi disa përdorues të rrjeteve sociale menduan se dukej sikur ai nuk po kalonte mirë.

Por fituesi i Oscar së fundmi zbuloi se nuk ishte kështu dhe ndau nëse i interesonte për postimet virale.

“Jo,” tha ai për The Hollywood Reporter të publikuar më 16 mars. “Kam kaluar një kohë të mirë në Grammy. Gruaja ime po shkonte dhe mendova, ‘Epo, do të ketë muzikë të mirë. Mund të jetë argëtuese .’ Në shfaqjet e çmimeve të filmave, janë fjalime. Por mendova se kjo do të ishte argëtuese.”

“Pashë [prezantuesin e Grammy-t, Trevor Noah që po afrohej] dhe më pëlqeu, ‘Oh, Zot’”, shpjegoi ai. “Ata po na inkuadronin në këtë xhirim, por nuk e dija që po rrotulloheshin. U përkula tek ajo dhe thashë: “Sapo të fillojnë, unë do të largohem nga ju dhe do t’ju lë të uleni pranë Trevor.’ Ajo thotë, ‘Më mirë të mos largohesh.’ Kjo është një gjë mes nesh. Unë nuk e mbaj hapin. Gruaja ime e bën, padyshim.”

Megjithatë, ylli i Argos nuk mund të mos ndihet i gjykuar nga supozimet që disa mund të kenë bërë pasi kanë parë fotot.

“Dhe unë kam shkuar në ngjarje dhe jam inatosur,” vazhdoi ai. “Unë kam shkuar dhe jam mërzitur. Kam shkuar në shfaqje çmimesh dhe kam qenë i dehur. Askush nuk ka thënë ndonjëherë se jam i dehur. [Por në Grammy] ata thanë: ‘Ai është i dehur’. Dhe mendova, kjo është interesante. Kjo ngre një gjë krejtësisht tjetër nëse është e mençur të pranosh varësinë, sepse ka shumë dhembshuri, por ka ende një stigmë të jashtëzakonshme, e cila shpesh është mjaft frenuese.”

Affleck, i cili ka folur hapur për maturinë e tij, më pas reflektoi se si ishte për të të fliste publikisht për udhëtimin e tij.

“Unë u bëra – pa dëshirën time – një nga djemtë e posterëve për alkoolizmin dhe shërimin e aktorit dhe gjithçka,” tha ai për gazetën. “Dhe pjesa më e mirë për këtë është se ndonjëherë njerëzit më thërrasin dhe më thonë: “Hej, a mund të më ndihmosh?” Dhe më bën të ndihem shumë mirë ta bëj këtë”.

Ai shtoi, “Mashtrimi i madh i 12 hapave është arsyeja pse ata duan që ju të ndihmoni njerëzit e tjerë është sepse në të vërtetë ju ndihmon më shumë. Nuk ke nevojë t’i thuash askujt. Kjo është arsyeja pse ka dy fjalë në pjesën e përparme të librit. Ato janë po aq të rëndësishme, të dyja : Alkoolistët Anonimë. Është gjithmonë anonim.”

Ndërkohë që kjo është hera e parë që Affleck adreson memet e Grammy-t, Lopez duket se ka reaguar ndaj tyre muajin e kaluar. Duke shpërndarë në Instagram trailerin e filmit të tij të ri Air, disa ditë pas ngjarjes, këngëtari ka shkruar krahas klipit: “Fytyra e lumtur e burrit tim”.