E lindur dhe rritur në Zvicër, por zgjedh tregun muzikor shqiptar! Çfarë zbuloi Eda Sejdiu në TAR?!
Lancio • 15:32 01/04/2023
E ftuar në emisionin “Lancio” nëpërmjet një lidhjeje telefonike ka qenë këngëtarja Eda Sejdiu, një artiste e re në tregun muzikor shqiptar, e cila së fundmi ka publikuar këngën e parë zyrtare. Kjo është kënga e saj e parë, por nuk është hera e parë që e shohim artisten në industrinë muzikore. Ajo shumë herë ka bërë “covers” të këngëve të ndryshme dhe ka qenë mjaft e suksesshme në rrjetet sociale, sidomos në platformën e kanalit të saj në YouTube. Ajo ka lindur dhe është rritur në Zvicër me një familje me origjinë kosovare, ku si shumë artiste të tjera të lindura jashtë, nuk e ka mohuar kurrë origjinën e saj. Albana Ruçi Eda Sejdiu Dj Ankloe
Si ka lindur “Isabel”? Martin Pano zbulon gjithçka në Top Albania Radio!
Lancio 21:03 26/09/2023
RVCHET: “Ritmin e muzikës shqiptare ta bëjmë pak ‘RnB’ sepse kanë ngelur të gjithë me tallava..”
Lancio 19:41 21/09/2023
Artisti Genvis Muça zbulon se ka gati një projekt për Luiz Ejllin dhe ja cilën këngë ka zgjedhur…
Lancio 17:21 20/09/2023
E krahasojnë me Xhensila Myrtezaj, reagon Albora: “Mund të jesh e mirë pa i ngjarë Xhensilës…”
Lancio 18:46 15/09/2023
Klani Kardashian-Jenner në qendër të vëmendjes, ja disa fakte rreth tyre!
Lancio 14:14 14/09/2023
Aroilda dhe Aldi Damo tregojnë situatën më të çuditshme që u ka ndodhur në performancë ‘live’!
Lancio 08:04 13/09/2023
A do të jetë artisti Julio Imeri pjesë e “Big Brother Vip Albania 3”?!
Lancio 21:25 09/09/2023