Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Horoskopi Kinez • Kali

Të lindurit në shenjën e Kalit do të jenë të emocionuar kur të mësojnë se 2021 është një vit shumë më i mirë se 2020. Mundësitë me të vërtetë kanë filluar të shfaqen për ju rreth gjërave që keni punuar për dy vitet e fundit. Ju keni filluar të shihni disa rezultate nga të gjitha përpjekjet tuaja dhe duke marrë më shumë mbështetje nga njerëzit përreth jush. Është pothuajse sikur të keni një xhind magjik që po ju plotëson dëshirat këtë vit!
Këtë vit, mund të vëreni ngjashmëritë dhe ndryshimet midis energjisë suaj dhe asaj të këtij viti të Buallit. Bualli mund të jetojë me fokusin e vetëm në kryerjen e punës. Por Kali dëshiron aventura dhe mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe për të bërë gjëra të reja. Tani, e gjithë bota po imiton energjinë e Buallit, dhe ju mund të tundoheni të bëni të njëjtën gjë. Por thellë thellë, ju jeni të gatshëm për të shtuar aventurë dhe risi në jetën tuaj sa herë që keni mundësi këtë vit.
Kreativiteti dhe komunikimi janë të theksuar këtë vit. Ju mund të jeni duke u marrë një çështje akademike ose që lidhet me shkrimin apo publikimin, duke tërhequr kështu shumë vëmendje. Ju mund të ndryshoni mënyrën e komunikimit ose njerëzit me të cilët komunikoni. Është mirë të provosh gjëra të reja këtë vit, përfshirë platformat e reja të teknologjisë për krijimtarinë, si vizatimi, animacioni ose redaktimi i videos, dhe komunikimi. Shikoni mënyra për të arritur tek më shumë njerëz nga komoditeti i zyrës suaj apo shtëpisë.
Këtë vit, Universi duket se ju veçon për t’ju ndihmuar në aspiratat tuaja dhe për t’ju shoqëruar drejt qëllimeve tuaja. Por gjithashtu sjell mësime dhe sfida të jetës gjatë rrugës, pasi këto do t’ju bëjnë më të fortë. Shikojini pengesat që hasni si mundësi për rritje. Ndërsa galoponi mbi çdo pengesë, do të vini re se sa jeni rritur dhe sa më lehtë është se në të kaluarën. Dhe ndërsa shikoni prapa, do të shihni se si Universi ju ka udhëhequr në një rrugë drejt shpërblimeve.

Karriera

Nga të gjithë zodiakët kinezë, Kali është mishërimi i punës. Më shumë se çdo gjë tjetër, ajo që ju bëni, ju përcakton si të ndryshëm. Ndërsa dy vitet e fundit nuk kanë qenë shumë të qartë se si supozohet se do të funksionojë kjo për ju, me sasinë e duhur të përgatitjes, ju mund të rigjeni një tërheqje tashmë. Nëse keni kaluar dimrin duke pushuar, duhet ta filloni pranverën me një pastrim të plotë të propozimeve. Nëse nuk i thjeshtësoni, Hënat e pranverës së vonë dhe fillimit të verës do t’ju avullojnë dhe nuk do të jeni në gjendje të përfitoni nga rifillimi i ri i disponueshëm për ju në Hënën e pestë. Gjithsesi, fundi i verës do të ndihet si një shpërblim i mirëfilltë për këmbënguljen tuaj.
Viti juaj i favorshëm po vjen me 2022. Deri atëherë, duhet të trajtoni çdo projekt si të vetmin që keni. Reputacioni ka rëndësi këtë vit dhe ju duhet të kultivoni një praktikë për të përfunduar detyrat në kohë. Ndërsa përfundimi i një projekti nuk është aq interesant për ju sa fillimi i një tjetri, duke miratuar një ritëm të ngadaltë dhe metodik në punën tuaj, ju mund të shmangni pasojat e padurimit. Pa disiplinë, do të ketë pengesa. Megjithëse ndihet si një punë e përditshme, përmbushja e këtyre kërkesave do t’ju ndihmojë të vlerësoni me të vërtetë lirinë që do të ndjeni vitin e ardhshëm dhe do t’ju ndihmojë të përgatiteni për ta shfrytëzuar atë në mënyrë profesionale.

Dashuria

Është e mundur që jeta juaj e dashurisë të jetë një nga mënyrat se si viti i Buallit mund t’ju shërbejë për mirë. Sidoqoftë, lidhjet e rastësishme zakonisht nuk favorizohen, kështu që nëse nuk jeni gati të bëni një hap më shumë drejt angazhimit, merrni parasysh të prisni deri në vjeshtë. Tashmë mund të jeni gjithsesi shumë i zënë. Programi juaj i ngarkuar është një nga arsyet pse shenja e Kalit ka tendencë të ketë standarde të larta. Vazhdimisht i shqetësuar, ju vlerësoni pavarësinë tuaj dhe keni nevojë për një partner të fortë që të përputhet me intensitetin tuaj. Skenari juaj ideal për një marrëdhënie solide përfshin përputhjen e interesave, aktiviteteve dhe pikëpamjeve. Ju duhet të keni standarde të qarta dhe një vizion të qartë se si mund të plotësoni qëllimet e jetës së njëri-tjetrit.
Këto nevoja për standarde dhe konsiderata praktike në marrëdhënie janë një pjesë kryesore e botëkuptimit të këtij viti. Qoftë formimi i një familje apo krijimi i një biznesi, energjia e këtij viti lejon të jesh i përkushtuar që të jeni më të fortë së bashku. Viti 2021 ka të bëjë me sinqeritetin në lidhje me miqësinë. Pjekuria do të vijë lehtësisht. Nëse jeni në një lidhje, kjo do të thotë që marrëdhënia juaj i mbijetoi ashpërsisë së vitit të kaluar. Mos e merrni lidhjen tuaj si të mirëqenë ose viti i Tigrit (2022) mund t’ju sjellë një tronditje.

Shëndeti

Shenja e Kalit e adhuron bërjen e sporteve dhe për shkak të një stili jetese të palodhur, ata nuk do shktojnë kurrë në peshë, duke qenë kështu në formë deri në një moshë të thyer.
Kjo shenjë ka zakonisht një jetë të gjatë dhe dëshira për një jetë të mirë nuk u zbehet kurrë. Shëndeti do të jetë i shkëlqyer gjatë gjysmës së parë të vitit, edhe pse disa probleme të vogla dentare mund t’ju prishin humorin e mirë. Sipas horoskopit kinez, fundi i vitit 2021, do t’a bëjë këtë shenjë më të prekur ndaj disa çështjeve të shëndetit, në veçanti me shqetësimet pulmonare. Gjithashtu, ka një rrezik të shtuar për t’u përfshirë në disa aksidente. Për të përballuar këto fatkeqësi, shenjës së Kalit I rekomandohet të dhurojë gjak dhe të mbajë me vete objekte fatsjellëse për t’i ruajtur ata nga sëmundjet dhe aksidentet.

Financat

Ndërsa puna juaj ecën përpara, po kështu ndodh dhe me financat tuaja. Këto dy tema janë më të lidhura me ju sesa me shenjat e tjera të zodiakut kinez. Këtë vit, nëse financat tuaja mund të rriten ose të vazhdojnë të jenë të qëndrueshme, shkurtimet e shpenzimeve që keni bërë në vitin e shkuar, tami mund të ndjehen si një kohë e lënë pas. Në vitin 2021, kursimi bëhet më pak në dormën e imponimit dhe më shumë si një mënyrë jetese. Duke menduar përsëri për ditët tuaja me shumë shpenzime, ju mund të habiteni se sa para keni humbur! Meqenëse jeta juaj e punës është ende jo shumë e fortë këtë vit, disiplina juaj për kursim fillon të dalë në shesh. Këtu fillon maturimi, ndërsa filloni të shihni se sa kushtojnë gjërat.
Zakonet e mira të ruajtjes së disa parave mënjanë, ju inkurajojnë të zhvilloni edhe më ndjesin e punës dhe kusimit. Bëhu kolegu që bën të gjithë punën. Vëmendja juaj është e vlefshme dhe dhurimi i kohës dhe mundit tuaj për një kauzë është mënyra më e mirë për të treguar investimin tuaj. Kur me të vërtetë kujdeseni për diçka, ky vit mund t’ju çojë vërtet përpara. Njihni kufijtë tuaj por jini edhe zemërgjerë. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për punë bamirësie apo shndërrimi i një hobi në disa para shtesë, nëse zemra juaj është në vendin e duhur, ia vlen t’a ndiqni këtë vit.