Horoskopi Kinez • Tigri

Mirësevini në vitin 2022! Tigër, ky është viti juaj! Gjatë 12 muajve të fundit, ka të ngjarë që të jeni ndjerë të bllokuar nga çdo drejtim. Tani pengesat janë zhdukur dhe është koha për të kërcyer përpara. Ka kaq shumë mundësi, ju nuk mund të dini se nga të filloni. Këtë vit, burimet e botës janë në dispozicion për t’ju ndihmuar.
2022 shënon të parën nga tre vitet tuaja të mbjelljes së farave. Në ciklin 12-vjeçar, është fillimi i pranverës dhe koha për të bërë gjëra të reja. Tiger, terrenet e vjetra të gjuetisë janë përdorur dhe tani je në një territor të ri. Ju mund të ndryshoni banesën, të ktheheni në shkollë, të filloni një biznes, të ndryshoni drejtimet e karrierës dhe të bëni shumë miq të rinj. Këtë vit do të vini re periudha të aktivitetit intensiv të ndjekur nga nevoja për të marrë një sy gjumë.
Në vitin e Tigrit të Ujit, ju jeni mjaft të fokusuar në jetën tuaj të brendshme. Të jashtmet mund të mos përputhen ende. Por për sa kohë që jeni në lëvizje, po lëvizni drejt një mjedisi të përmirësuar pune, një banesë më të mirë dhe marrëdhënie më të lumtura. Merrni parasysh përfshirjen e disa praktikave të përditshme shpirtërore si meditimi, ditari ose lutja.
Ka një theks në rregullimin e financave tuaja në vitin 2022. Tiger, mund të jeni duke paguar borxhin ose duke filluar një portofol të ri investimesh. Burime të reja të ardhurash janë të mundshme. Ajo që fillon si rrjedhje mund të rritet ndjeshëm gjatë viteve të ardhshme.

Karriera

Ka shumë burime të hapura për ju në 2022. Ju mund të merrni një punë të re apo edhe të konsideroni një profesion krejtësisht të ri. Mund të mos jeni të qartë për atë që dëshironi, por kjo është një kohë e shkëlqyer për të eksploruar mundësitë. Edhe nëse mendoni se nuk i keni kualifikimet, gjithsesi dorëzoni CV-në tuaj. Mund të habiteni nga dyert që hapen! Për më tepër, ju mund të merrni përfitime të mëdha duke u bërë më efikas. Shikoni mënyra për të përmirësuar proceset tuaja, për të eliminuar zvarritjen dhe për të zbutur shpërqendrimet. Të bësh më shumë në më pak kohë është çelësi juaj i suksesit.
Hëna e plotë më 18 mars sjell një fitore të mundshme në karrierë. Ju mund të veçoheni për një pozicion të ri ose për një çmim. Nëse jeni në proces të sigurimit të një pune të re, mund të negocioni për një pagë më të lartë. Kjo është një kohë për të kërkuar me guxim atë që dëshironi.
15 maji sjell një eklips hënor dhe disa punë shtesë për ju. Zyra ose ekipi juaj mund të jetë i shkurtuar me dikë jashtë pushimit, dhe ju lihet të merrni atë. Nëse jeni pronar biznesi, mund të përmbyteni me porosi ose kërkesa klientësh. Ju mund të keni nevojë të punësoni një ndihmë.
Më 23 nëntor, ka një hënë të re dhe një partneritet i ri biznesi është i mundur. Ju dhe një mik mund të mblidheni për të krijuar një ngutje anësore me perspektiva të shkëlqyera. Tërheqja e njohurive tuaja dhe mbështetja e njëri-tjetrit mund t’ju ndihmojë të keni sukses. Mos harroni, megjithatë, se Tigrat janë mjaft territorialë. Mbani rolet tuaja të përcaktuara mirë për të ruajtur harmoninë në këtë marrëveshje.

Dashuria

Në vitin e Tigrit të Ujit, ka një fokus tek risia gjërat e reja. Kjo mund të sjellë marrëdhënie të reja të të gjitha llojeve. Do të lidheni me miq të rinj. Por përveç kësaj, një marrëdhënie ekzistuese mund të ndryshojë në diçka krejtësisht të re. Mund të afroheni shumë me dikë që më parë ishte thjesht një i njohur. Nëse jeni tashmë në një lidhje dashurie, është e rëndësishme të çliroheni nga zakonet negative. Pastroni çdo konflikt mes jush. Për Tigrat beqarë, mund ta gjeni veten në një marrëdhënie me dikë që nuk është saktësisht “tipi” juaj i zakonshëm. Por në një farë mënyre, funksionon bukur ndërsa ju bëni një hap përpara në një marrëdhënie krejtësisht të re.
18 Marsi sjell një hënë të plotë në të cilën janë të mundshme disa lidhje të reja. Ju mund të përfshiheni në një organizatë komunitare ose grup rrjeti. Vendoseni veten në krye të komitetit të mirëseardhjes dhe do të njiheni me disa aleatë të rinj të biznesit—dhe ndoshta edhe një BFF të ri!
Rreth kohës së hënës së re më 28 korrik, komunikimi është thelbësor. Tiger, ti dhe e dashura jote mund të përballesh me një problem të vogël. Nëse e keni pasur këtë debat më parë, mund të jetë mirë që të hiqni dorë. Është shumë më mirë të jesh i lumtur se sa i drejtë.
Ka një eklips diellor më 25 tetor. Në këtë kohë, Tiger, ju mund të përmbushni interesin tuaj të ri të dashurisë përmes dikujt që njihni në punën tuaj ose përmes industrisë tuaj. Shkëndijat mund të fluturojnë dhe ju mund të shihni fishekzjarre që shqiptojnë fjalën “romancë”.

Shëndeti

Mund të ndiheni sikur niveli juaj i stresit ka qenë i lartë për disa kohë dhe vetëm tani po e kuptoni. Kur vëreni këtë lloj çekuilibri, lavdëroni veten! Është një person i sigurt që mund të dallojë kur nuk e ndjen “veten”. Tërhiquni nga kaosi dhe pyesni se çfarë mungon. Keni nevojë të arrini gjumin tuaj? A keni nevojë të punoni në një shëtitje në mëngjes ose në rutinë yoga përpara se të filloni të punoni nga shtëpia? Nëse jeni i papunë për momentin, a duhet të krijoni më shumë strukturë në jetën tuaj, si një rutinë e përditshme, në mënyrë që të mos rrëshqasni në një ndjenjë çorientimi apo depresioni? Në momentin që vëreni diçka tek vetja që ka nevojë të rregullohet, tashmë jeni në gjysmë të betejës.

Financat

Një burim i ri të ardhurash është mjaft i mundshëm këtë vit. Në vitin 2022, mund ta keni më të lehtë të negocioni për një pagë më të lartë në një punë të re sesa të bindni kompaninë tuaj aktuale që t’ju japë një rritje rroge. Ka mundësi të shumta investimi për Tigrin e zgjuar. Ju do të jeni në gjendje të gjeni ndihmë me pyetjet tuaja dhe të merrni këshilla të ekspertëve kur të kërkoni. Ju mund të gjeni minierën tuaj të arit kur të filloni të eksploroni lloje të reja investimesh me ndihmën e udhërrëfyesve me përvojë.
Eklipsi hënor më 15 maj mund t’ju sjellë një fitim të papritur të lidhur me pasuri të paluajtshme ose një thesar familjar. Ju mund të bashkoni forcat me një tjetër për të gjetur një pronë investimi ose për të filluar një biznes.
Hëna e re më 23 nëntor mund t’ju ndihmojë të lidheni me energjinë e krijimit të pasurisë. Tiger, një person i dobishëm mund t’ju ndihmojë në financimin e biznesit tuaj ose zvogëlimin e ngarkesës së borxhit tuaj me norma interesi më të ulëta.