Horoskopi Kinez • Majmuni

Viti i Tigrit ujor mund të sjellë pengesa për majmunin. Megjithatë, për fat të mirë, ju i pëlqeni sfidat! Këtë vit, Tigri vrumbullon dhe bota kthehet për të parë në drejtimin e tij – gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni të pambështetur. Por majmun i zgjuar, kjo do të thotë gjithashtu se je i pambikëqyrur dhe i aftë të bësh çfarë të duash. Do të ketë një bollëk mundësish për ju. Me pak përpjekje, mund të fitoni akses te njerëzit dhe mundësitë financiare që keni kërkuar.
2022 shënon vitin e parë të periudhës suaj trevjeçare të korrjes. Kjo fillon kohën më të bollshme të ciklit tuaj 12-vjeçar. Sfida është se të korrat janë punë e vështirë. Është e nevojshme që ju të qëndroni të fokusuar këtë vit. Lajmi i mirë është se jeni efikas, veçanërisht kur ka stimuj të tillë joshës.
Në vitin e Tigrit ujor, mundësitë vijnë nga burime befasuese. Ju mund të mos shihni përfitimin e të bërit një projekt pune, ose të dilni në një takim me dikë që nuk është domosdoshmërisht lloji juaj. Por përmes këtyre aktiviteteve, pasuria mund të vijë në rrugën tuaj.
Diplomacia do të jetë e dobishme në 2022. Ju mund të tërheqni më shumë me sheqer sesa me uthull këtë vit. Ndonjëherë, do t’ju duhet të ngadalësoni shpejtësinë për t’i lejuar të tjerët të arrijnë. Konsideroni të hiqni dorë nga të qenit të drejtë dhe lejoni të tjerët të zënë vend në qendër.

Karriera

Ndërsa viti i Tigrit të ujit mund të jetë sfidues për majmunin, ai është gjithashtu një vit korrjeje – kështu që mund të fitoni më shumë para se zakonisht. Komunikimi do të jetë kyç. Do të jetë e nevojshme që ju të kërkoni shitjen ose rritjen e pagës. Po kështu, nëse doni të gjeni një pozicion të ri, mund t’ju duhet të bëni më shumë se zakonisht për të marrë intervistën. Por sapo të jeni atje, mund të merrni ofertën dhe madje të negocioni një pagë më të lartë. Nëse jeni duke punuar në biznesin tuaj, kërkoni mënyra për të ulur shpenzimet e pajisjeve dhe do të keni një vit fitimprurës.
Hëna e plotë më 16 prill ju bën të punoni në prapaskenë. Do të jetë e rëndësishme për ju të vendosni emrin tuaj në këtë punë. Përndryshe, përpjekjet tuaja mund t’i atribuohen dikujt tjetër. Në anën pozitive, ju keni më shumë autonomi dhe mundësinë për të vendosur orarin tuaj.
Hëna e re më 28 korrik sjell një periudhë me fat për karrierën tuaj. Gjithçka duket se është bashkuar, majmun, ashtu siç e keni planifikuar. Prezantimi ose projekti juaj mund të përballet me duartrokitje dhe vlerësime.
Kushtojini vëmendje të veçantë eklipsit diellor më 25 tetor, pasi mund të zbulohen informacione interesante për kompaninë tuaj. Kjo mund t’ju japë një tregues të qëndrueshmërisë dhe përfitimit të firmës. Ju mund të gjeni se ka shumë mundësi për ju nëse qëndroni në punën tuaj aktuale. Por kini parasysh, ky informacion mund të sugjerojë gjithashtu se do të ishit më mirë diku tjetër.

Dashuria

Këtë vit keni perspektiva të mira për miqësi dhe marrëdhënie të reja. Por, vëmendja jote duket se është diku tjetër. Edhe miqtë e mirë mund të ankohen se jeni prezent një minutë dhe mungoni një minutë tjetër. Është jetike për ju që të jeni në kohë për ngjarjet me njerëzit që ju interesojnë më shumë.
Viti i Tigrit të Ujit është mjaft i qëndrueshëm për majmunët që janë në një ndeshje dashurie të përkushtuar. Mund të keni edhe një aventurë së bashku. Megjithatë, nëse jeni duke kërkuar për dashuri, mund të keni disa sfida. Dikush që ju intereson mund të jetë i përfshirë me dikë tjetër. Ose ndoshta ata thjesht nuk janë gati dhe mund t’ju kërkojnë të prisni. Ju do të duhet të peshoni të mirat dhe të këqijat e vendosjes së të gjitha vezëve tuaja romantike në një shportë.
Rreth kohës së hënës së re më 31 mars, i dashuri juaj mund të keqinterpretojë ndjenjat tuaja. Ju jeni të padepërtueshëm tani, edhe pse mendoni se keni qenë të qartë në komunikimin tuaj. Mundohuni ta mbani humorin të lehtë dhe gjërat do të duken më mirë në mëngjes.
Më 13 korrik, hëna e plotë mund të sjellë një mbrëmje magjike të romancës me avull. Ia vlen të riorganizoni orarin tuaj për të kaluar pak kohë së bashku.
Rreth eklipsit hënor më 8 nëntor, një mik mund t’ju sjellë një surprizë, së bashku me një vendim që duhet marrë. Ju mund t’i ndiqni ata në rrugën që po marrin, e cila mund të përfundojë duke krijuar një ndryshim të madh në jetën tuaj. Kjo mund të jetë një aventurë e gëzueshme!

Shëndeti

Viti 2022 i Tigrit të Ujit është i favorshëm për shëndetin e majmunëve. Yjet premtojnë shëndet të fuqishëm dhe një qëndrim pozitiv gjatë gjithë vitit. Qëndroni larg gripeve stinore. Dilni pak kohë gjatë vjeshtës për t’u çlodhur dhe për ta kaluar me të dashurit tuaj. Kjo periudhë do të rikarikojë energjinë tuaj dhe do t’ju ndihmojë të pastroni kokën për përpjekjet e ardhshme.

Financat

Pavarësisht sfidave që mund të përjetoni gjatë këtij viti të Tigrit ujor, mund të jetë një vit financiar jashtëzakonisht i fortë. Kjo fillon me ndryshimin e mendimit. Të jesh i kursyer është mirë, por të jesh në një mentalitet të mungesës të mbyllë mundësitë. Shikoni se si mund ta menaxhoni jetën tuaj ndryshe dhe do të gjeni dyert me fat të hapura në çdo hap.
Eklipsi diellor më 30 prill mund të nënkuptojë se jeni duke punuar më shumë orë, apo edhe duke punuar një punë të dytë. Majmun, kjo ndihmon në fundin tuaj. Por më e rëndësishmja, gjatë kësaj kohe, ju keni mundësinë të shihni se si mund të fitoni më shumë para me më pak punë.
Hëna e re më 23 nëntor ju vë në qendër të vëmendjes dhe ju jep një mundësi për të fituar një kontratë të dobishme. Kjo mund të jetë për punësim ose investim dhe mund të negocioni për atë që dëshironi.